Як заява пресс-секретаря президента ЮАР підіграла пропаганді, що сьогодні ракетного удару по Києву не було – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Як заява пресс-секретаря президента ЮАР підіграла пропаганді, що сьогодні ракетного удару по Києву не було

Для нас вже стали «звичними» заяви російської пропаганди, про те, що українське ППО «заважає» їм виконувати високоточні удари. Мовляв, якби не ППО – ракети попали виключно у військові об’єкти, а не у ТЕЦ, торгівельні центри, житлові будинки, дитячі майданчики. І так, якщо якісь уламки і падають з неба на будинки – то це виключно уламки українських протиповітряних ракет, бо уламки російських, ну просто анігілюються і розкладаються у повітрі на атоми, аби не дай боже не нашкодити цивільним.

Проте сьогодні після чергового ракетного удару по Києву, який стався якраз під час візиту президента Південно-Африканської Республіки Сиріла Рамафоси, російська пропаганда пішла ще далі і поширила вкид, що мовляв, ракетної атаки взагалі не було! То все фейкова інсинуація і постановка «київського режиму», щоб справити враження на африканську делегацію. Все б нічого, але африканські миротворці підіграли пропагандистам. Далі про це у матеріалі.

 

Версію про нібито фальсифікацію і постановку сьогоднішнього ракетного обстрілу Києва Україною у тій чи інші формі поширила низка російських пропагандистських медіа та телеграм каналів. Ось як розлого «розтікся думками» один із розкручених воєнкрівських каналів WarGonzo (далі мовою оригіналу): «Украинские спикеры уже отчитываются о шести «сбитых» «Кинжалах» над столицей незалежной, вот только с доказательной базой как-то в очередной раз не задалось. Всё, что на данный момент известно о сегодняшней ситуации, — несколько фото с работой комплекса Patriot PAC-3, а также заявления противника.

У скептически настроенных пользователей и экспертов сразу же возникло подозрение, что украинские власти опять занимаются показухой. Тем более, что сегодня Киев посетил президент союзной России ЮАР.

Действительно, зачем русской армии угрожать жизни союзника? Вдруг на него упадёт очередная несработавшая украинская зенитная ракета. Да и кадры, циркулирующие по Telegram, выглядят тоже своеобразно — 12 следов пусков противоракет и никакого результата. Обрывочные сообщения о взрывах в одном из районов Киева также ничем не подтверждены.

Так что же это было? Неужели действительно спектакль?

На самом деле, такая версия более чем сомнительна. Ранее иностранных лидеров, посещавших Киев, «пугали», просто врубая сирену воздушной тревоги и уводя в убежище. Кроме того, запуск 12 противоракет PAC-3 обошёлся бы в пару десятков миллионов долларов. В условиях катастрофического дефицита противоракет разбазаривание боеприпасов выглядит не слишком оправданным, даже ради завоевания симпатий Южно-Африканского лидера.

Ну и самое главное, президент ЮАР в момент атаки смотрел другой «спектакль» — ему проводили дежурный тур по Буче, то есть он физически не мог наблюдать «героическую работу працующего ППО».

Но тогда вопрос остаётся открытым: что это было?

Внезапно, но речь может идти просто об ошибке ВСУ: они могли неправильно идентифицировать цель, запаниковать и выпустить на перехват массу противоракет. Сразу же вспоминается, как противник безуспешно пытался в последний момент сбить «Кинжал» пуском сразу 32 противоракет…»

Тобто одразу дві дискредитуючи версію – може це постановка? А може ні… І потім маніпулятивний перехід до іншого пояснення… Але, як то кажуть – осад залишився. Або Українська сторона – бреше і влаштовує спектакль, або демонструє невігластво, паніку і лупить мільйонними ракетами просто в небо…

Нагадаємо, що близько 11.00 16 червня російські окупаційні війська завдали ракетного удару по Україні крилатими ракетами «Калібр» та аеробалістичними ракетами Х-47 «Кинджал». Напрямок атаки – Київщина! Усі ракети знищено силами та засобами Повітряних Сил у зоні відповідальності повітряного командування «Центр». Крім того, знищено два ворожі розвідувальні БпЛА оперативно-тактичного рівня. Про це повідомило Командування Повітряних Сил ЗСУ http://surl.li/icqbr

В наслідок падіння уламків ракет на Київщині сильно постраждали три приватні будинки ще 15 зазнали ушкоджень. Декілька людей отримали поранення та травми. http://surl.li/icqcx

І на цьому у спростуванні російської пропаганди можна було б поставити крапку. Аж тут по обіді з’явилася заява речника президента ПАР Вінсент Магвенья, яке поширило передає південноафриканське видання news24. http://surl.li/icqer.

Згодом заяву «дипломата» підхопили і російські медіа ресурси, бо зрозуміли, що африканський миротворець просто геніально «зіграв дурня» і тим виправдав пропагандистську версію, що ракетного удару не було

Він сказав, що знімав відео з готелю в Києві, «коли стався так званий вибух»: «Дуже дивно, що ми не чули й не бачили вибуху. Очевидно, тут поширюється якась навмисна дезінформація. [Під час тривоги] люди просто займалися своїми справами. Як ми й очікували, ця місія не буде легкою, але деякі з перешкод дуже тривожні, а інші відверто кумедні, як-от цей так званий вибух», — заявив речник Рамафоси.

Коли йому поставили уточнювальне запитання, чи заперечує він інформацію про вибухи в Києві, Магвенья відповів: «З власного досвіду та досвіду тих, з ким я подорожую, так, я заперечую це».

«Ми всі були здивовані, коли нас везли назад у готель і ми проїжджали вулицями, де люди, як зазвичай, проводили свій день. Це дуже дивно і певною мірою є навмисною дезінформацією», — резюмував він.

Не хочеться думати, що речник перед заявою прочитав або «методичку», яка раптом опинилася у нього в кишені, або начитався російських воєнкорів.

Бо вже ближче до вечора, африканські миротворці «реабілітувалися». Сам Сиріл Рамафоса на пресконференції після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським натомість заявив, що «сьогодні під час нашого візиту ми чули ракетні удари» і що «така діяльність не дуже добре працює для встановлення миру». http://surl.li/icqho

ВИСНОВОК

  • Можливо Сиріл Рамафоса і Ко і їхали з добрими намірами та планами до Києва. І до ракетної атаки у них все йшло по плану. Але заява речника президента ПАР перекреслила все що було до візити і сталося під час його і відбудеться після.
  • Африканські дипломати продемонстрували або вищу міру некомпетентності у розумінні ситуації в Україні, або «спалилися» на дрібниці і викрили свої реальні «миротворчі» наміри – всидіти на двох стільцях.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань” 

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja