ЗАКРИТЕ НЕБО. МФИ ТА ПРАВДА ПРО ТЕ ЧИМ І ЯК УКРАЇНСЬКІ ППО ЗАХИЩАЮТЬ ПОВІТРЯНИЙ ПРОСТІР КРАЇНИ – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

ЗАКРИТЕ НЕБО. МФИ ТА ПРАВДА ПРО ТЕ ЧИМ І ЯК УКРАЇНСЬКІ ППО ЗАХИЩАЮТЬ ПОВІТРЯНИЙ ПРОСТІР КРАЇНИ

Від початку війни рашистських загарбників проти України, питання закриття або надійного захисту нашого неба – залишається актуальним, гострим, наболілим. Не зважаючи ні на що Повітряні Сили ЗСУ впевнено протидіють і ракетним ударам – цілей досягає не більше 40-45% ракет, та авіації москалів. Однак як у медіа, так і у громадському суспільстві продовжують гуляти різні чутки, міфи та не зовсім коректні трактування того, як і чим «працюють» наші ППО, як і чим допомагають нам союзники. Тому днями командування Повітряних Сил ЗСУ оприлюднило добірку ключових міфів і їх спростувань, щоб заспокоїти суспільство, а журналістам – дати чіткі пояснення по найбільш гострих питаннях і запобігти викривлень. Тож, про міфи про ППО.    

 

УСПІХІВ УКРАЇНИ НА ЗЕМЛІ ДОСТАТНЬО ДЛЯ ПЕРЕМОГИ.

ПЕРЕВАГА В ПОВІТРІ – ВИРІШАЛЬНИЙ ФАКТОР У ЦІЙ ВІЙНІ.

Контроль у повітряному просторі грав ключову роль у всіх війнах з часів Другої світової війни. Домінування в повітрі – це швидке та точне нанесення ударів по військах супротивника, центрах його логістичного забезпечення та інших важливих об’єктах, це надзвичайно потужна вогнева підтримка власних наземних військ та морських сил.

 

УКРАЇНСЬКІ ПОВІТРЯНІ СИЛИ МАЮТЬ ЗБРОЮ ДЛЯ ЕФЕКТИВНОГО ЗАХИСТУ КРАЇНИ ВІД РОСІЇ.

РОСІЙСЬКІ ВКС СУТТЄВО ПЕРЕВЕРШУЮТЬ УКРАЇНСЬКІ ТА МАЮТЬ ДОСТУП ДО БІЛЬШ СУЧАСНИХ РАДАРІВ ТА РАКЕТНИХ ТЕХНОЛОГІЙ.

Повітряні сили ЗС України наразі не можуть повністю закрити небо над Україною і досягти переваги над Росією у повітрі. Російські ВКС значно переважають українські ПС у кількості та в передових технологіях. Через цей дисбаланс між військово-космічними силами росії та України, Повітряні сили ЗС України із самого початку війни терміново звернулися з проханням до західних партнерів про надання більш сучасних винищувачів та засобів ППО. Повітряні Сили теж несуть втрати, все більше техніки знищується російськими військами, або ж вона ламається у процесі експлуатації, ця потреба стає дедалі нагальнішою.

 

«СТІНГЕРИ» ЧИ ІНШІ ПЗРК КОМПЕНСУЮТЬ НЕСТАЧУ ТЕХНІКИ ПОВІТРЯНИХ СИЛ УКРАЇНИ.

ДЛЯ УСПІШНОГО ПРОТИСТОЯННЯ У НЕБІ РОСІЙСЬКІЙ АВІАЦІЇ (В Т.Ч. КРИЛАТИМ РАКЕТАМ) УКРАЇНІ НЕОБХІДНІ І ВИНИЩУВАЧІ, І ЗЕНІТНІ РАКЕТНІ КОМПЛЕКСИ СЕРЕДНЬОГО І ДАЛЬНЬОГО РАДІУСУ ДІЇ.

Портативні системи ППО, такі як Stinger, мають обмежений радіус дії (до 5 км) та функціональність, і не можуть компенсувати відсутність сучасних винищувачів та зенітних ракетних систем середньої та великої дальності. Безпілотники-камікадзе призначені для ураження наземних цілей і також не можуть протистояти російським літакам та ракетам.

 

США ТА НАТО НАДАЮТЬ УКРАЇНІ НЕОБХІДНУ ЗБРОЮ. СОЮЗНИКИ РОБЛЯТЬ УСЕ МОЖЛИВЕ, ОКРІМ БЕЗПОСЕРЕДНЬОЇ УЧАСТІ У ВІЙНІ.

НА СЬОГОДНІ НАШІ СОЮЗНИКИ ЗНАХОДЯТЬСЯ ЩЕ У СТАДІЇ ОБГОВОРЕННЯ ТА ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ПРО ПОСТАЩАННЯ ЗРК ВЕЛИКОЇ ПОТУЖНОСТІ ТА ВИНИЩУВАЧІВ, ЯКІ МОЖУТЬ БУТИ ВИКОРИСТАНІ ДЛЯ ППО.

Поки Повітряні Сили ЗСУ не отримали озброєння, необхідного нам для повного захисту нашого неба та перемоги, окрім уже наданих переносних зенітних ракетних комплексів малого радіусу дії.

У небі найбільше потрібні винищувачі. В даних умовах Повітряним Силам достатньо було б F-15 та F-16 покоління 4+, на яких українські пілоти зможуть літати вже після 2-3 тижнів навчання. На відміну від радянських МіГ-29, ці винищувачі оснащені кращими технологіями, що використовуються супротивником, зокрема сучасними радарами та ракетами.

Наземні системи ППО зможуть запобігти авіаударам і ракетним ударам. Росія випустила понад 1 300 балістичних і крилатих ракет та скинула сотні тон некерованих бомб на міста й села України. Більшість із них можна було б перехопити, якби українське небо було захищено необхідною кількістю сучасних систем ППО.

Наразі Україна має в своєму розпорядженні зенітні ракетні комплекси великої дальності С-300 (SA-10) і системи протиракетної оборони середньої дальності Бук-М1. Однак, це системи ще радянської епохи, які мають значно менший потенціал ніж російські, наприклад С-400 та інші.

Для ефективного захисту українського повітряного простору найбільш ефективними були б системи Patriot (США), або дешевші та мобільніші системи NASAMS (Норвегія). Втім, додатково, Україна не відмовилась би і від радянських систем С-300, Бук-М1, які теж нині ефективні у боротьбі з противником.

Першоджерело – за посиланням: http://surl.li/bqymi

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja