Закиди пропаганди про вербовку США на війну в Україну колумбійських та мексиканських наркоторговців-в’язнів «закріплюють причетність англо-саксів» до теракту у «Крокус-сіті» – Без Брехні
Фактчек

Закиди пропаганди про вербовку США на війну в Україну колумбійських та мексиканських наркоторговців-в’язнів «закріплюють причетність англо-саксів» до теракту у «Крокус-сіті»

 Російська пропаганда остаточно і безповоротно затвердила версію теракту у своєму «Крокус-сіті», як таку, що це справа рук Заходу – зокрема «англо-саксів» — США та Великобританії і безумовно – України. Мовляв, на кошти та за сприяння американців та британців, українські спецслужби найняли терористів ІГІЛ для здійснення теракту проти росії. Згодом, коли президент Франції Емануель Макрон дуже активно почав пушити тему відправки західних контингентів в Україну, ФСБ раптом знайшло і французький слід у подіях у торгово-розважальному комплексі. Це ще раз підтвердило ситуативну штучність і фейковість кремлівської версії.

Нині російська пропаганда перейшла до другої фази вживлення вище згаданої версії в інформаційний простір, в мізки своїх громадян та у поточний дискурс. Бо за класичною схемою після фази вкиду і поширення того чи іншого фейку чи наративу, настає фаза його «закріплення», мовляв, щоб не забували. Кілька цікавих прикладів фейків цієї фази інформаційної операції вже активно розходяться соціальними мережами та месенджерами. Про це далі у матеріалі.

 

Днями російські ресурси почали розповсюджувати абсурдний, примітивний вкид про те, що нібито США через свої приватні військові компанії (ПВК) почали вербувати на війну в Україну проти росії мексиканських та колумбійських наркоторговців, які відбувають покарання у тюрмах Сполучених штатів.

На перший погляд – нічого нового. Ну скільки разів пропагандисти кремля писали про «натівських найманців» в Україні, про таємні ПВК США, які воюють в Україні, про «офіційні» оголошення про рекрутинг у Польщі, Чехії, Німеччині, тих же США для відправку в Україну. Проте, в даному випадку оголошення про нібито вербовку мексиканських та колумбійських наркоторговців мають набагато глибший контекст.

Перше. Слід пригадати і звернути увагу на те, що писали про нібито вербовку людей на Заході для війни в Україні. Вірніше, кого начебто вербували. Пропагандисти писали про ПВК, про колишніх військових, просто про звичайних громадян. Згодом були вкиди, що вербують безхатьків, безробітних, неповнолітніх. Так би мовити,  «найгірша» за статусом соціальна категорія, кого на Заході за версією інформаційних посіпак москви «вербували» на війну в Україну – це були в’язні. Просто в’язні без будь-яких інших маркувань.

А тепер до вкиду про мексиканських та колумбійських наркоторговців. Це не просто звичайні в’язні. А говорячи сленгом американських екшенів – це просто дуже і дуже погані хлопці!

Більше того, якщо теж орієнтуватися на суспільні кліше і стереотипи – а пропагандисти кремля однозначно саме на це і орієнтувалися – то в уяві середньостатистично «рюського» серед всіх наркоторговців саме мексиканські та колумбійські – найжорстокіші, найзухваліші, найвідбитіші. Це холоднокровні вбивці, жорстокі мафіозі, бандити з бандитів у кримінальному світі. І саме їх вербують на війну в Україну. І не просто на війну – а саме проти росії!

Не відчуваєте паралелей? А паралель пряма. Хто у світі радикальних терористів ісламського сегменту найзухваліші і жорстокіші? Так – ІГІЛ. Тож, якщо англо-сакси вербують на війну проти росії найвідбитіших наркоторговців, то що заважає «завербувати» для теракту ігілівців? Та нічого! Бо це тотожні за рівнем радикалізму і жорстокості групи людей.

Тож таким чином, пропаганда кремля вибудовує у вимірі своєї логіки обґрунтування причетності США та Великобританії до теракту у «Кроку-сіті». Вибудовує, генеруючи маніпулятивні паралелі та асоціативні лінійки, оперує кліше та стереотипами.

Друге. Це вже вторинне, але меседж про мексиканських та колумбійських наркоторговців у ролі найманців для війни в Україні проти росії укріплює і інші пропагандистські наративи кремля:

– проти росії воюють всі покидьки світу – від нацистів до наркоманів. Це фіксує меседж про те, що рф і Україні веде ледь не священну війну – проти «усілякої нечисті», «погані», «бруду» з усього світу;

– проти росії воюють різного роду найманці, яких акумулює «київський режим», бо самі українці не підтримують війну і «нацистська влада» у Києві, аби тримати у страху українців і воювати проти росії заохочує залучення все численніших орд найманців;   

– у війні зацікавлений саме «колективний захід» і саме він стимулює війну зброєю, грошима і … наймацями;

Тож, який би абсурдний на перший погляд не був фейк, пропагандою він створюється з певною метою.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja