Фейк про те, що ЗСУ вже за кілометр від околиць Херсона – Без Брехні
ФактчекХерсонщина

Фейк про те, що ЗСУ вже за кілометр від околиць Херсона

Інформація про те, що ЗСУ в кілометрі від Херсона, з’явилась у всіх провідних медіа. Посилаються на видання The Economist.
У статті  дійсно йдеться про 1 кілометр з вуст “військового розвідника”, якого цитує видання, не розкриваючи імені.
«… Збройні сили країни вже можуть похвалитися тактичними успіхами. Військовий розвідник каже, що зараз передові частини знаходяться в радіусі снайперської дії (за кілометр) від околиць Херсона. «Наступні тиждень-два будуть ще цікавішими», — цитує видання розвідника.
«Інформація про те, що захисники України підійшли впритул до околиць Херсона — не відповідає дійсності та шкодить військовій операції», — начальниця пресцентру Cил оборони Півдня України Наталія Гуменюк.
Інформацію знизу також повинен розуміти кожен, наголошує пані Наталя:
«Просування військ можуть коментувати тільки військові. Будь-які аналітики, депутати, інші політичні і просто активні діячі наразі тільки шкодять подібними заявами і проголошенням такої інформації. По-перше, вона не відповідає дійсності, по-друге, вона дезорієнтує наших людей, місцеве населення, вона шкодить не лише військовій операції, а й іміджу тих, хто це заявляє», — сказала Наталя Гуменюк.

Херсон вже «звільняли»: Маркіян Лубківський та Віталій Купрій

Це вже не перший раз, коли Херсон фейково «звільняють» або пишуть про те, що ЗСУ аж надто поруч. Два гучних фейки були від дипломата та радника Міністра оборони України Маркіяна Лубківського та екснардепа Віталія Купрія.
Маркіян Лубківський в ефірі ВВС повідомляв, що Херсон можуть звільнити вже до кінця дня 26 березня. Про це тоді написали провідні українські медіа, щоправда, із посиланням на лайв-стрічку російської служби ВВС.
Був ще допис у Фейсбук Віталія Купрія, колишнього Народного депутата України. в якому з двох незалежних джерел йому стало відомо про звільнення вже 4 вулиць Херсону.
Саме після його допису заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр зауважила, що подібні дописи неприпустимі.

«Чому НЕ МОЖНА публічно говорити, що ЗСУ вийшли з… або зайшли у … населений пункт ДО того, як про це заявить Генштаб. Тому що це завдає шкоду роботі ЗСУ. Це забирає в них дорогоцінний час – добу/дві, які вони ще могли реалізовувати свої військові плани і маневри в умовах непублічності ходу військової операції.

Приміром, одночасно з виходом з або заходом в місто реалізовуються паралельно декілька задач. І для їх реалізації важливо це робити в умовах інформаційної тиші. Все, про що можна в цей момент говорити, – говорять офіційні джерела: Генштаб і Міноборони (ми завжди скоординовані інформаційно).

Публічна демонстрація цивільними особами обізнаності щодо ходу військових операцій та повідомлення про це у соцмережах до офіційних заяв Генштаба почасти зриває військові операції – як це було вчора і позавчора щодо Сєверодонецька. Коли просто не дали ЗСУ доробити заплановане», — пояснила Ганна Маляр.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja