ДЕЗИНФОРМАЦІЯ | Telegram-канали «НачШтабу» і «Черговий ООС» виявилися російськими проєктами – Без Брехні
Фактчек NEWS

ДЕЗИНФОРМАЦІЯ | Telegram-канали «НачШтабу» і «Черговий ООС» виявилися російськими проєктами

Для введення користувачів в оману, ці канали були представлені як україномовні, проте вони є ворожими. Telegram-канали «НачШтабу» і «Черговий ООС» — це російські проєкти, які не мають ніякого стосунку до Збройних сил України. Про це повідомляється на сайті ЗСУ.

«Спеціальні майданчики у месенджерах створюються російськими спецслужбами для поширення фейків про Збройні сили України, збору інформації про них для подальшої дискредитації українських військовослужбовців і Збройних сил України у цілому. Найвідоміші з таких платформ — Telegram-канали «НачШтабу» і «Черговий ООС». Це російські проєкти, які не мають стосунку до ЗСУ. Для уведення користувачів в оману, ці канали представлені як україномовні, проте вони не є українськими», — ідеться у повідомленні.

У ВСУ нагадали, що у 2018 році месенджер Telegram дозволив надавати спецслужбам Росії за рішенням суду дані користувачів, які підозрюються у тероризмі. Ці дані складаються не тільки з IP-адреси, а й номерів телефонів та доступу до повідомлень у чатах.

«Теlegram-канал “НачШтабу” позиціонується як майданчик, де українські військовослужбовці можуть поділитися тим, що “наболіло”. У мережевих обговореннях подробиць військової служби можуть фігурувати дані про місця дислокації військових частин, чисельність і склад підрозділів, стан техніки, озброєння тощо. Саме ця інформація для противника “на вагу золота”», — наголошується у повідомленні.

«Ряд російських і проросійських ЗМІ, а також окупанти на Донбасі активно рекламують “НачШтаб” і “Черговий ООС”, що ще раз доводить приналежність і спрямованість цих ресурсів. Ми нагадуємо, що це ворожі проєкти і закликаємо користувачів месенджерів споживати інформацію відповідально і комунікувати безпечно», — додали у ЗСУ.

Раніше Служба безпеки України встановила, що популярні в Україні Telegram-канали «Легітимний» і «Резидент» працюють на Росію.

Нагадаємо, Володимир Зеленський своїм указом увів у дію рішення РНБО про введення санкцій відносно народного депутата Тараса Козака, а також восьми компаній. Під санкції потрапили телеканали «112 Україна», NewsOne і ZIK. Обмеження ввели терміном на 5 років.

Колишній президент України Петро Порошенко підтримав рішення РНБО як таке, що спрямоване на захист України. Екс-нардеп Сергій Лещенко пояснив, що на прийняття санкцій проти українських каналів вплинула ситуація у Росії.

Канали «112 Україна», NewsOne і Zik натомість заявили про «політичну розправу». Голова спілки журналістів України Сергій Томіленко розкритикував санкції проти телеканалів.

Крім того, у президента України Володимира Зеленського заявили, що блокування телеканалів NewsOne, ZIK та «112 Україна» не має нічого спільного з наступом на свободу слова.

До слова, глава СБУ Іван Баканов назвав рішення РНБО про введення санкцій проти телеканалів послідовним кроком української влади у боротьбі з російською гібридної агресією.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja