ФЕЙК | Центри контролю та профілактики захворювань «на основі пророцтв Нострадамуса» розробили інструкцію, як діяти під час зомбі-апокаліпсису у 2021 році – Без Брехні
Фактчек NEWS

ФЕЙК | Центри контролю та профілактики захворювань «на основі пророцтв Нострадамуса» розробили інструкцію, як діяти під час зомбі-апокаліпсису у 2021 році

3 березня 2021 року кілька представництв ТВ-станції FOX 5 опублікували інформацію, яка стверджувала, що завдяки пророцтву Нострадамуса Центри контролю та профілактики захворювань в 2021 році «про всяк випадок» створили керівництво для «зомбі-апокаліпсису».

«ЯКЩО ВИ ДУМАЛИ, ЩО 2020 БУВ ПОГАНИМ: Одним з відомих прогнозів Нострадамуса є передбачення 2021 як року, коли зомбі-апокаліпсис оволодіє світом — тож вам краще бути готовими!», — повідомляє допис філії Fox WNYW у мережі Facebook.

«Він передбачив, що російський учений нібито створить біологічну зброю і вірус, який зможе перетворити людство на зомбі, завдяки чому люди найближчим часом вимруть», — ідеться у статті філії від 2 березня.

«Щоби запобігти сумнівам та занепокоєнню, Центри контролю та профілактики захворювань  і Центр внутрішньої готовності діляться порадами щодо того, як можна бути «готовим до зомбі» у разі раптового нападу», — додає ТВ-станція KTVX.

Чи мало сенс хоч щось із процитованого вище? Перевірив веб-сайт TruthOrFiction.

ТВ-станція WNYW посилалася на публікацію в блозі CDC.gov під назвою «Готовність 101: Зомбі-апокаліпсис». Вона була оприлюднена 16 травня 2011 року і не була пов’язана з будь-якими подіями 2020 або 2021 років. Першим реченням було: «Шанувальники серіалу “Ходячі Мерці”, перегляньте наш останній пост».

«Отже, що вам потрібно зробити перед появою зомбі або, наприклад, ураганів чи пандемії? Перш за все, у вас вдома повинен бути аварійний комплект. До нього входять такі речі, як вода, їжа та інші запаси, які допоможуть вам пережити перші кілька днів, перш ніж ви зможете знайти табір біженців без зомбі (або у випадку стихійного лиха, це надасть вам деякий час, допоки ви дістанетесь до евакуаційного укриття або ж відновлять лінії електропередачі)», — прописано у цій статті.

Сайт Центрів контролю та профілактики захворювань публікує вміст про готовність до зомбі-апокаліпсису, використовуючи популярність серіалу 2011 року, для привернення уваги і забезпечення готовності до стихійних лих ширшої аудиторії.

У цитованих вище фейкових статтях джерело пророцтва Нострадамуса стосовно 2021 року було неясно описано як «інтерпретоване астрологами». Їх автор був відомою фігурою, тому часто трапляється, що його ім’я називають після якоїсь великої трагедії. За чутками, він передбачав 11 вересня — звичайно, вже після теракту. Подібні дії ресурси проводять задля збільшення охоплення.

Окрім того, очевидно, усі матеріали майже повністю ігнорують уривки з «Альманаху 1564 року». Його всебічно обривають, редагують чи повністю переробляють для якомога більшої актуальності.

Отже, філії компанії Fox невірно припустили, що керівні принципи Центрів контролю та профілактики захворювань 2011 року стосуються 2021 року. Дезінформація містить необґрунтовану основу та лише емоційну ідею про те, що Нострадамус «передбачив зомбі-апокаліпсис» на 2021 рік.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja