Гумор проти фейків | Тайвань протидіє дезінформації за допомогою сатири і сміху – Без Брехні
Фактчек NEWS

Гумор проти фейків | Тайвань протидіє дезінформації за допомогою сатири і сміху

Пані міністр цифрових технологій Тайваню Одрі Тан дала коментар, у якому пояснила, що успішність держави в масовій боротьбі з дезінформацією полягає в її «імунітеті до занудства». Зменшення чи відсутність неправдивої інформації є вкрай важливим кроком у досягненні стабільності в більшості національних галузей, що доводить досвід Тайваню. Наразі в межах держави було підтверджено 9 випадків смерті від коронавірусу без уведення загальнонаціонального локдауну та зі збереженням росту економіки. Міжнародне видання TheGuardian визначає Тайвань як острів, який беззаперечно впорався з пандемією. Яким саме чином цьому посприяла успішна боротьба з дезінформацією?

Одрі Тан реалізувала стратегію 2-2-2 «гумор над чутками». Вона полягає у тому, що відповідь на фейк надається протягом 20 хвилин у формі 200 слів (чи менше) разом із 2 цікавими зображеннями. Наприклад, на самому початку пандемії люди в паніці купували туалетний папір через численні чутки про те, що його використовують для виготовлення масок для обличчя, а запаси закінчуються. Тож прем’єр-міністр Тайваню Су Цзен-чан випустив мультфільм, де він рухає стегнами, з написом: «У нас є лише одна пара сідниць». Це звучить безглуздо, але стало вірусним. Гумор може бути набагато ефективнішим, ніж серйозна перевірка фактів.

Загалом у пандемії немає жодного приводу для сміху. За останніми даними від COVID-19 померло понад 2,4 мільйони людей, а кількість підтверджених випадків у всьому світі перевершила позначку в 112 мільйонів.

Тайвань зі своїм успіхом у стримуванні поширення коронавірусу використовує гумор як інструмент боротьби з інфодемією та пандемією.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja