Колишній співробітник ЦРУ Едвард Сноуден застеріг про небезпеку  Telegram і WhatsApp – Без Брехні
Фактчек NEWS

Колишній співробітник ЦРУ Едвард Сноуден застеріг про небезпеку  Telegram і WhatsApp

Днями стало відомо, що Сноуден, даючи інтерв’ю французькій радіостанції, назвав використання Telegram і WhatsApp небезпечним. Питання стосувалося використання цих месенджерів керівниками країни.

Кореспондент радіостанції розповів, що французький прем’єр Едуард Філіп листується з міністрами у WhatsApp, а президент Емманюель Макрон в Telegram.

На питання чи ризиковано це, Сноуден відповів, що названі месенджери краще, ніж SMS або телефон без шифрування, але використовувати їх «дуже ризиковано, якщо ви прем’єр-міністр». За словами Сноудена, Facebook «крок за кроком» знімає захист з WhatsApp, обіцяючи, що не буде слухати розмови користувачів, так як вони зашифровані.

Замість WhatsApp і Telegram він порадив використовувати Signal або Wire.

У 2016 році Сноуден написав у Twitter, що WhatsApp безпечніше Telegram. Засновник Telegram Павло Дуров посперечався з ним, відзначивши, що WhatsApp зберігає всю переписку в незашифрованому вигляді. У травні 2019 року він знову розкритикував WhatsApp через проблеми з безпекою припустивши, що компанія може навмисно залишати уразливості в месенджері на вимогу ФБР.

А тим часом, американська влада подала в суд на колишнього співробітника Центрального розвідувального управління (ЦРУ) і Агентства національної безпеки (АНБ) Едварда Сноудена. Про це повідомляє Tjournal з посиланням на сайт Мін’юсту США. Причиною судового позову стала публікація його автобіографії Permanent Record.

Американська установа зазначає, що перед випуском книги Сноуден повинен був узгодити її вміст з АНБ і ЦРУ. Це передбачено в документі про нерозголошення, підписаному при влаштуванні на роботу. При цьому влада не вимагає зупинити продаж автобіографії. У позові уряд просить перевести їм всі доходи від продажу книги через порушення зобов’язань з боку співробітника.

«Цей позов є знаком того, що Мін’юст не потерпить порушень довіри суспільства і ми не дозволимо збагатитися за рахунок невиконання зобов’язань перед США», — повідомив помічник генерального прокурора Джоді Ханта.

Також, влада подала прохання про прийняття забезпечувальних заходів по відношенню до видавництва, яке може перерахувати кошти Сноудену.

Напередодні під час телеконференції, як повідомляє ТАСС, Сноуден зізнався, що під час прийняття рішення про публікацію своїх мемуарів йому довелося вибирати між збереженням державної таємниці та дотриманням конституційних принципів.

«Я давав клятву не ЦРУ і не уряду США, а давав клятву дотримуватися конституції США. В цьому і полягає основний конфлікт: дотримуватися підписки про нерозголошення секретної інформації, коли уряд порушує конституцію», — зазначив Сноуден.

Позов буде розглядатися окремо від звинувачень щодо розкриття секретної інформації та шпигунства у 2013 році.

В червні 2013 року Едвард Сноуден передав виданням The Guardian і The Washington Post секретну інформацію Агентства національної безпеки, що стосується стеження американських спецслужб за громадянами різних країн за допомогою мереж зв’язку. У США йому були пред’явлені звинувачення в розкраданні держвласності і розголошенні держтаємниці. 16 липня 2013 року Сноуден офіційно звернувся в міграційну службу Росії з проханням про надання тимчасового притулку. 1 серпня 2013 року Сноуден отримав відповідне свідоцтво.

 

Сабіна Мусіна. За матеріалами партнерського ресурсу Factcheck.kz

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja