Користувачі Apple зможуть контролювати прослуховування власних повідомлень, а в Facebook розробили новий механізм для захисту даних – Без Брехні
Фактчек NEWS

Користувачі Apple зможуть контролювати прослуховування власних повідомлень, а в Facebook розробили новий механізм для захисту даних

Apple перестане зберігати аудіозаписи розмов користувачів з голосовим помічником Siri за замовчуванням. Користувачі зможуть вирішити самі, чи дозволити відправляти запити на перевірку, чи ні – повідомляє Tjournal з посиланням на блог компанії.

Компанія також відмовилася від послуг понад 300 підрядників, яких наймали, щоб перевіряти аудіозаписи. Тепер їх зможуть прослуховувати тільки співробітники Apple. Компанія буде видаляти записи, які поновлюються після повторного запуску Siri. При цьому Apple продовжить використовувати автоматичну розшифровку записів. Це потрібно, щоб поліпшити якість роботи помічника.

У серпні Apple припинила програму контролю якості Siri. Перевіркою записів спілкування користувачів з помічником займалися сторонні компанії. Серед іншого потрапляла й конфіденційна інформація. Представники Apple стверджували, що підрядники прослуховували менше 1% від голосових запитів, а самі записи тривали декілька секунд.

Стало відомо, що користувачі подали в суд на Apple за порушення права на недоторканність особистого життя.

Того ж місяця у прослуховуванні записів користувачів зізналися в Microsoft. Компанія оновила політику конфіденційності і стала попереджати користувачів додатків Cortana і Skype Translator про те, що її співробітники і підрядчики мають право збирати голосові дані.

У Facebook також зізналися, що платили сотням сторонніх підрядників за розшифровку голосових повідомлень користувачів сервісів корпорації. Представники компанії також додали, що припинили розшифровку.

Facebook, у свою чергу, дозволить користувачам бачити і контролювати дані, які соцмережа збирає на основі відвіданих сторонніх сайтів і додатків. Про це повідомляє Tjournal з посиланням на блог компанії.

В опублікованому повідомленні йдеться про те, що в першу чергу новий механізм буде запущений в Ірландії, Південній Кореї та Іспанії. Потім Facebook розширить його на весь світ за декілька місяців.

Соцмережа називає ці дані «активністю поза Facebook» (Off-Facebook Activity). У компанії попередили, що інформацію використовують для таргетованої реклами. Тепер користувач може подивитися зведення інформації, яку інші програми і веб-сайти відправили через Facebook за допомогою інструментів – Facebook Pixel або Facebook Login. Крім того, в зареєстрованих у соцмережі людей з’явиться можливість очистити всі накопичені дані свого облікового запису. Нарешті, при бажанні можна буде відключити збір даних від певних сайтів повністю.

Facebook, поряд з великими месенджерами, піддається критиці, в тому числі урядами різних країн, через незадовільного контролю за поширенням фейкової інформації. У квітні аналітики повідомили про очікування зниження прибутку інтернет-гіганта. Прогнози підтвердилися: як у тому ж місяці відзначав «Комерсант» прибуток компанії за перший квартал 2019 року склав $2,43 млрд (85 центів за акцію), що на 51% менше, ніж роком раніше. За даними видання, в 2018 році скандал з витоком персональних даних 87 мільйонів користувачів на прибутковості Facebook не позначився.

У липні 2019 року Федеральна торгова комісія США оштрафувала Facebook на рекордні 5 мільярдів доларів у зв’язку з претензіями щодо забезпечення безпеки даних користувачів.

Наразі Facebook розробляє новий додаток для обміну повідомленнями під назвою Threads. Він розрахований на листування користувачів і їх найближчих друзів. Про роботу над новинкою повідомляє The Verge.

Виданню з власних джерел стали відомі деякі подробиці розробки. Threads, який розроблений в якості супутнього додатка для Instagram, пропонує користувачам автоматично ділитися з друзями своїм місцем розташування, швидкістю і часом роботи від акумулятора, поряд з більш типовими текстовими, фото- і відео-повідомленнями. Додаток зараз проходить внутрішнє тестування в Facebook.

Instagram відмовився від будь-яких коментарів.

У травні Instagram припинив роботу над Direct, автономним додатком для обміну повідомленнями, яке розроблялося з кінця 2017 року. У той час керівники говорили, що бета-тестери були розчаровані необхідністю перемикатися між Instagram і додатком для відправки повідомлення.

 

Сабіна Мусіна. За матеріалами партнерського ресурсу Factcheck.kz

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja