Республіканці у США намагаються перекласти відповідальність за штурм Капітолію на рух «Антифа» | Це спростували фактчекери – Без Брехні
Фактчек NEWS

Республіканці у США намагаються перекласти відповідальність за штурм Капітолію на рух «Антифа» | Це спростували фактчекери

Після того, як прибічники Дональда Трампа штурмували будівлю Капітолію 6 січня, кілька республіканських союзників чинного президента США намагаються перекласти провину на ймовірних представників лівих активістів, рух «Антифа», про що повідомляє Washington (CNN).

Представники Мо Брукс, Пол Госар та Метт Гец висунули ідею про те, що екстремістська група «Антифа» пробралася до прихильників Трампа під час мітингу минулої середи для того, щоби спровокувати натовп.

«Докази того, що фашистська “Антифа” організувала атаку Капітолію розумною тактикою управління натовпом, зростають», — написав у Twitter Брукс, алабамський республіканець, уранці  у четвер.

«У цьому всі ознаки провокації “Антифа”», — висловився Госар, республіканець з Арізони, минулої середи.

Гец був більш конкретним увечері 6 січня, коли цитував у Палаті представників — і під гучні вигуки своїх колег-демократів — статтю з газети Washington Times, яку згодом було видалено з їх веб-сайту. У статті мова йшла про те, що компанія з розпізнавання обличь XRVision «стверджує, що “Антифа” проникла до натовпу тих, хто мітингував за Трампа, та штурмувала Капітолій».

Конгресмен з Флориди розпочав тим, що не «знав, чи відповідають дійсності ці звіти», після чого процитував газету Washington Times заявивши, що вона містить «переконливі докази» того, що «Антифа» проник до рядів бунтівників, які підтримують Дональда Трампа.

«Дехто з тих, хто вломився до Капітолію, не були прихильниками Трампа», — сказав Гец. «Вони маскувалися під прихильників Трампа, а насправді були членами насильницької терористичної групи».

Перевірку на правдивість заявлених тверджень взяв на себе ресурс СNNPolitics.

ПЕРЕВІРКА

Відповідно до його даних, нічого з представленого вище не відповідає дійсності. Фірма, на яку посилається газета Washington Times, повідомила двом новинним агентствам, що історія неправдива. Федеральне бюро розслідувань також зробило заяву про те, що станом на 8 січня немає ніяких ознак проникнення представників «Антифа» до тисняви. Крім того, у натовпі, який штурмував Капітолій, були ідентифіковані представники правих екстремістів. На момент публікації цієї статті службою CNN не було виявлено жодних доказів протилежного.

8 січня ФБР заявило журналістам, що «ніщо не свідчить» про те, що «Антифа» замаскувалися під прихильників президента для того, щоби потрапити до лав натовпу. На запитання про теорію змови помічник директора ФБР, відповідальний за місцеве відділення у Вашингтоні, Стівен Дантуоно відповів: «Наразі ми не маємо жодних свідчень про це».

Адвокат, який представляє компанію XRVision, звернувся як до інтернет-видавництва Daily Beast, так і до новинного сайту Buzzfeed News із заявою про те, що повідомлення від газети Washington Times було помилковим, і що компанія натомість ідентифікувала двох неонацистів та одного прихильника радикальної змови QAnon, а не членів «Антифа».

Компанія XRVision та газета Washington Times не відповідали на запити служби CNN про коментарі.

«XRVision пишається точністю своїх технологій і вважає публікацію газети Washington Times відвертою помилкою, оманливою та наклепницькою», —  ідеться у заяві компанії XRVision для інтернет-видавництва Daily Beast. «Наш адвокат у контакті з Washington Times проінструктував їх “припинити продовження протиправних дій”, будь-яких претензій щодо джерела аналітики XRVision, відкликати поточні претензії та опублікувати вибачення».

Служба CNN також ідентифікувала кількох відомих фігур у натовпі бунтівників як теоретиків змови, пов’язаних з двома правими екстремістськими рухами, QAnon та Proud Boys. Детальніше тут .

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja