«Теорія змови» за участю Білла Гейтса – друге дихання – Без Брехні
Фактчек NEWS

 «Теорія змови» за участю Білла Гейтса – друге дихання

У Південно-Африканській Республіці знову поширюється відео 2019 року із твердженнями американського натуропата (натуропатия — вид альтернативної медицини — ред.) про нібито висловлену мільярдером Біллом Гейтсом необхідність скорочення людства. Причому, відповідно до цієї теорії змови, знищення мільярда людей має розпочатися з населення Африки. Фактчекінговий підрозділ AFP у черговий раз був змушений розвінчати фейк.

Відео з участю американського натуропата Роберта О Янга, який був поміщений до в’язниці за незаконну медичну практику, було опубліковано десятки тисяч разів із 11 січня 2021 року у різних соціальних мережах, які охоплюють користувачів із ПАР.

«Обов’язкові вакцини — це частина плану депопуляції. Перевірте показання доктора Роберта О Янга», — ідеться у підписі до 30-секундного ролику.

«”З метою контролю над чисельністю населення нам потрібно позбутися занадто великої кількості людей на планеті”: за словами Білла Гейтса, принаймні, три мільярди чоловік повинні померти», — говорить Янг у ролику.

Фактчекери знову нагадують про те, що ніяких доказів того, що Гейтс робив цю заяву не існує. З початку пандемії COVID-19 засновник компанії Microsoft, який вклав сотні мільйонів доларів у боротьбу з новим коронавірусом, став об’єктом безлічі помилкових, оманливих звинувачень. Раніше його фонд неодноразово спростовував ці твердження, які також спростовували і працівники агентства AFP.

Фактчекери різних проектів неодноразово спростовувала поширювану у Мережі неправдиву інформацію про Біла Гейтса, який нібито бажає скоротити населення Землі. Загалом, згідно аналітики Facebook, тільки за перші 6 місяців пандемії про Гетса було поширено понад 16 000 оригінальних брехливих повідомлень, які зібрали до 1 000 000 коментарів.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja