ВООЗ заснувала Африканський альянс фактчекерів з протидії дезінформації про COVID-19 – Без Брехні
Фактчек NEWS

ВООЗ заснувала Африканський альянс фактчекерів з протидії дезінформації про COVID-19

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заснувала Африканський альянс реагування на інфодемію для координації об’єднання ресурсів у боротьбі з дезінформацією щодо пандемії COVID-19 та інших надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров’я в Африці, про що повідомляє зімбабвійська щоденна газета «The Herald».

Відповідно до ООН Global Pulse, ініціативи Генерального секретаря ООН щодо просування досягнень великих даних, з лютого по листопад 2020 року інформація про вірус була поширена та переглянута понад 270 мільярдів разів в Інтернеті та згадувана близько 40 мільйонів разів у Twitter, а також на веб-сайтах новин у 47 країн Африканського регіону ВООЗ. Організації з перевірки фактів в Африці заявляють, що з початку пандемії розвінчали понад 1000 фейкових повідомлень, які здебільшого стосувалися недоведених або помилкових методів лікування і вакцинації.

“У надзвичайних ситуаціях в області охорони здоров’я дезінформація може призвести до загибелі людей і сприяти подальшому поширенню захворювань. Людям потрібні доведені, науково обґрунтовані факти, щоби приймати обґрунтовані рішення про своє здоров’я та благополуччя, а надлишок інформації – інфодемії – сукупно з неправдивою інформацією, ускладнює розуміння того, що є правильним і реальним. Цей вирішальний новий альянс забезпечує унікальне охоплення знань і навичок, направлених на допомогу зупинення впливу небезпечної дезінформації”, – заявив доктор Матшідісо Моеті, регіональний директор ВООЗ в Африці.

Головними задачами Африканського альянсу стануть: ініціативне розкриття інформації власниками даних, надання журналістам та ЗМІ підтримки ефективного обміну матеріалами щодо питань порятунку життя на основі наукових даних, спростування дезінформації та підвищення обізнаності в галузі суспільної охорони здоров’я.

Ця мережа є першою подібною ініціативою. Вона об’єднує 13 міжнародних і регіональних організацій з перевірки фактів, що володіють досвідом в області збору даних і вивчення поведінкових моделей, епідеміології і цифрової охорони здоров’я з метою виявлення та протидії дезінформації в Африці.

Альянс також спрямований на підтримку окремих африканських країн у розробці спеціальних стратегій управління інфодемією, охоплюючи аналіз тенденцій та поведінки, набір спеціалістів та вдосконалення систематичних стратегій залучення, основою яких є дослідження та аналітика.

Ця ініціатива застосовує на практиці ключові рекомендації щодо управління дезінформацією, які були розроблені понад 1300 експертами різних галузей на початку 2020 року під егідою Глобальної інформаційної мережі епідемій ВООЗ (EPI-WIN).

Членами Альянсу є Аfrica CDC, Міжнародна федерація товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця (МФТЧХ і ЧП), ініціатива ООН Verified, Дитячий фонд ООН (UNICEF), Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО) та OOH Global Pulse. Органами, що беруть участь та підтримують, є Africa Check, агенція France-Presse Fact Check, PesaCheck, Dubawa  та Meedan.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja