Facebook вводить нові правила боротьби з фейковими публікаціями – Без Брехні
Фактчек NEWS

Facebook вводить нові правила боротьби з фейковими публікаціями

Facebook вводить нові правила боротьби з фейковими публікаціями. Про це повідомляє Tjournal з посиланням на блог компанії.

У листопаді компанія почне позначати і приховувати в Facebook та Instagram контент, визнаний фейковим третіми особами. Такі повідомлення будуть показуватися в стрічці тільки при натисканні на додаткову кнопку. А якщо користувачі захочуть поділитися визнаною недостовірною інформацією, їм будуть показувати спливаюче вікно з повідомленням про це.

В Facebook додали додаткову інформацію про організації, які керують сторінкою. На вкладці буде відображатися юридична назва, адреса і власник. У компанії порахували, що організації часто приховують від користувачів факт адміністрування зазначеної сторінки.

У липні стало відомо, що Facebook почав знижувати рейтинг постів про сумнівні «сенсаційні» досягнення медицини. Про зміни в системі ранжирування публікацій повідомляється на офіційному сайті соціальної мережі.

Пізніше сенатор від Демократичної партії США Елізабет Воррен (кандидат в президенти від партії) пішла на спонсорування публікації фейкової інформації в Facebook заради того, щоб привернути увагу до суперечливої ​​політики компанії.

У заяві говориться, що в минулому місяці в алгоритми ранжирування посад (вони впливають на частотність появи публікацій в новинних стрічках) були внесені зміни. Так, знижена «цінність» постів, що містять сенсаційні заяви про здоров’я, крім того, знижений ранг публікацій зі спробою продажу товарів або послуг на підставі таких заяв.

«Ми вирішили задачу аналогічно тому, як ми раніше скорочували низькоякісний контент типу клікбейта. Ми йшли шляхом визначення фраз, які зазвичай використовуються в постах для прогнозу, які посади можуть включати як «сенсаційні» заяви про здоров’я, так і спроби просування продуктів з твердженнями, пов’язаними зі здоров’ям», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що боротьба з неякісним медичним контентом буде продовжена.

Facebook, поряд з іншими великими соцмережами і месенджерами, піддається критиці, в тому числі урядами різних країн, і звинувачується в незадовільному контролі за поширенням фейкової інформації. Незадовільна ситуація може впливати навіть на прибуток підприємств. Впровадження інтернет-гігантами різних систем захисту користувачів від дезінформації – виразний тренд останніх років.

Facebook заявив, що публікації політиків в соцмережі не проходитимуть етап перевірки фактів. Про це повідомляє RTVI з посиланням на блог компанії.

Днями в блозі була опублікована промова віце-президента Facebook зі зв’язків з громадськістю та колишнього заступника прем’єр-міністра Великобританії сера Ніка Клегга, який розповів про нову стратегію компанії. Вона покликана зменшити поширення фейкових новин і дезінформації. Клегг додав, що компанія не хоче бути «рефері» в політичних дебатах або перешкоджати тому, щоб певні посади політиків не доходили до передбачуваної аудиторії.

Повідомляється, що Facebook також дозволить політикам публікувати контент, який порушує правила компанії. Наприклад, на такі теми, як розпалювання ненависті. Це буде можливо за умови, що пости не несуть «істотної загрози». Але реклама, що розміщується в соцмережі, все одно повинна відповідати правилам. Клегг сказав, що роль Facebook полягає в тому, щоб «забезпечити всім рівні умови гри, а не бути самому політичним учасником».

Facebook співпрацює з незалежними сторонніми організаціями, які займаються перевіркою фактів, щоб виявляти фейкові новини та дезінформацію.

На початку вересня Facebook анонсував конкурс з розробки технології по розпізнаванню діпфейков. Deepfake Detection Challenge з призовим фондом в 10 мільйонів доларів запуститься в грудні.

Facebook, Google і Twitter отримали догану від Європейської комісії. На думку представників організації, компанії не виконали достатню роботу, щоб розібратися з фейковими новинами. Фальшиві новини супроводжують виборчу кампанію в Європарламенті, а й через сім місяців після обіцянки зробити більше, вжитих заходів недостатньо, передає Reuters.

У жовтні минулого року інтернет-гіганти взяли добровільне зобов’язання боротися з поширенням фейкових новин, сподіваючись уникнути застосування до них більш жорстких правил в ЄС. Вибори до Європарламенту пройшли в 28 країнах, що входять в Європейський Союз, 23-26 травня.

Facebook, Google і Twitter як і раніше неефективні в боротьбі з фейковою інформацією, заявив представник ЄС в своєму звіті про їх зусиллях в квітні.

«У представлених даних як і раніше відсутній рівень деталізації, необхідної для незалежної і точної оцінки того, як політика платформ фактично сприяла зниженню поширення дезінформації в ЄС», – йдеться в спільній заяві керівника Комісії з цифровими технологіями Андруса Ансіпа, комісара юстиції Віри Джурова, комісара  з питань безпеки Джуліана Кінга і комісара по цифровій економіці Марії Габріель.

Боротьба з фейковою інформацією останнім часом – одна з головних стратегічних завдань, що стоять перед найбільшими месенджерами і соцмережами планети. Час від часу компанії впроваджують різні механізми для полегшення ідентифікації фейкових новин, як це зробив WhatsApp в Індії перед виборами.

 

Сабіна Мусіна. За матеріалами партнерського ресурсу Factcheck.kz

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja