ЗМІ Донецької області публікували фейкову «новину» про смерть поліцейського… дворічної давнини?   – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек NEWS

ЗМІ Донецької області публікували фейкову «новину» про смерть поліцейського… дворічної давнини?  

У потоці новин неправдива інформація поширювалася швидше, ніж правдива. Чим оригінальнішою та емоційнішою була новина, тим охочіше діляться нею ЗМІ і користувачі соціальних мереж.

12 серпня у стрічці новин зявилася «новина» про смерть На КПВВ «Мар’їнка» поліцейського Олександра Трегуба.  Повідомив про це ресурс Реал з непрямим посиланням на сайт поліції Донецької області. Дослівно: «Полиция Донецкой области сообщила, что на контрольном пункте въезда-выезда Марьинка (под Донецком) внезапно стало плохо 42-летнему полицейскому Александру Трегубу. Он скончался в карете скорой помощи по дороге в больницу».

Насправді подія сталася два роки тому.

 

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Новину поширив 0629 «Сайт міста Маріуполь»

Насправді ця сумна подія сталася два роки тому. Тоді поліція Донеччини оприлюднила інформацію на своїй сторінці в мережі Facebook: «На Донеччині під час виконання службових обов’язків на блокпосту помер поліцейський…Сьогодні Олександр Трегуб заступив на стоп-контроль у Мар’їнці. Під час несення служби правоохоронцю стало зле. Коллеги надали йому домедичну допомогу та викликали швидку, але дорогою до Курахівської лікарні серце поліцейського зупинилося. Йому було 42 роки. Особовий склад поліції Донеччини висловлює співчуття рідним та сумує про непоправну втрату».

Висновки невтішні – публікація у вищезгаданих медіа є відвертою неправдою. Варто зауважити, що на момент публікації вибачень про неправдиву новину, або спростувань ні одне із ЗМІ не опублікувало.

 

Автор: Наталка Пишна, Технополіс, м.Краматорськ

Матеріал підготовлено за підтримки Internews Ukraine в рамках проекту «Фактчек – інструмент контролю в регіонах України виборчої і післявиборчої риторики, подій, публікацій в ЗМІ»

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja