Чергові «маніпуляції» міської влади Харкова навколо тендеру по ремонту фонтану у саду ім. Шевченко – Без Брехні
Фактчек-регіон

Чергові «маніпуляції» міської влади Харкова навколо тендеру по ремонту фонтану у саду ім. Шевченко

10 вересня був завершений аукціон, про який харків’янам стало відомо ще на початку місяця. Мова піде про тендер на реконструкцію фонтану у центрі міста Харкова на остаточну суму майже у 68 млн. грн. Реконструкція цього фонтану є однією складовою у масштабному оновленні саду ім. Т. Г. Шевченка. Враховуючи численні маніпуляції навколо тендерів, на яких «ловили» харківських очільників раніше, фахівці «БезБ» перевірили чи відповідала дійсна вартість робіт по фонтану очікувані вартості.

МЕСЕДЖ: «Очікувана вартість робіт складає більше 69 млн. грн».

ВЕРДИКТ: БЕЗ ВЕРДИКТУ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

 Згідно заявленої вартості, кінцева сума ремонтних робіт знизилася на 1,3 млн. грн.. Проте вона залишається вражаюче високою. У тендері зазначено, що буде здійснений поточний ремонт центрального фонтану саду. Термін поточного ремонту визначений на законодавчому рівні Верховною Радою. Цей ремонт передбачає систематичне та своєчасне підтримання експлуатаційних якостей та попередження передчасного зносу. Іншими словами, – це заміна, відновлення чи ремонт окремих елементів споруд або невеликий ремонт самих споруд. Якщо масштаби ремонтних робіт досить великі та потребують більшої фінансової підтримки та часу, ремонт вважається капітальним. Тобто відбувається повне чи близьке до повного відновлення тих чи інших споруд, конструкцій.  

А тепер найцікавіше: капітальний ремонт ще одного фонтану саду Шевченко, який не поступається масштабністю центральному, реставрували на 20 млн. грн. дешевше.

За даними системи Прозорро фонтан, відомий як «Каскад», за 47,1 млн. відновлювався разом з огорожами та додатково іншими малими архітектурними формами. Очікувана ціна знову була вищою за остаточну, цього разу на 2,1 млн. грн.. Та не тільки це об’єднує «фонтанні» тендери.

В обох випадках переможцем аукціону стало ТОВ «ІК ПЛАНЕТА БУД». Компанія зареєстрована у Києві з 2016 року – якраз період ведення реконструкції саду Шевченко. Від самого початку свого існування  ТОВ «ІК ПЛАНЕТА БУД» співпрацює з Харківською міською радою.

Але ключовим стало рішення Київського районного суду м. Харкова за липень 2019 року, який зафіксував наявність  завищення ціни, незаконних фінансових витрат, нестач та інших фінансових порушень упродовж масштабної реконструкції саду Шевченко  у минулі роки. І список кримінальних проваджень за участю ТОВ «ІК ПЛАНЕТА БУД» ще вельми змістовний.

Зауважимо, що поточний ремонт фонтану в саду Шевченка міста Харкова може порівнятися з поточним ремонтом автомобільної дороги Одеса- Мелітополь-Новоазовськ, але останній все одно дешевше (61 млн грн.).

Аналіз ситуації навколо тендеру по ремонту фонтану, говорить про маніпуляції навколо кошторису і виконавця робіт. Маємо надію, що роботу по встановленню фактів порушення законодавства виконають правоохоронні органи.

 

Автор: Маркова Анастасія

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja