Чи має міський голова Львова дякувати програмі «Велике будівництво» | МАНІПУЛЯЦІЯ від кандидата в депутати від СН – Без Брехні
ЛьвівщинаФактчек-регіон

Чи має міський голова Львова дякувати програмі «Велике будівництво» | МАНІПУЛЯЦІЯ від кандидата в депутати від СН

Кандидат у депутати від СН до Львівської міськради, керівник Служби автомобільних доріг області Олег Береза заявив, що міський голова Андрій Садовий повинен сказати велике дякую програмі президента «Велике будівництво».

Олег Береза у своїй передвиборній агітації прокоментував заяву мера Садового про причини заторів у Львові – йдеться про перекриття двох вулиць через ремонт. Він заявив, що це звичайна маніпуляція з боку очільника міста і додав: «Більше того, мер Садовий мав би сказати велике дякую програмі Президента #Велике_будівництво, завдяки якій підрядні організації мають сьогодні достатньо ресурсів для усіх цих надтермінових, передвиборних експериментів».

Така публікація з’явилася відразу у кількох львівських ЗМІ. Отже, чи справді ремонт вулиць у Львові має стосунок до так званої програми президента «Велике будівництво» – у нашому фактчеку.

ПЕРЕВІРКА

Згідно з інформацією на сайті «Велике будівництво», на Львівщині фінансують будівництво чи завершення будівництва 5 шкіл, 5 дитячих садочків, 9 приймальних відділень лікарні, 5 стадіонів та 202,78 км доріг.

З усіх перелічених об’єктів на території Львова знаходяться шість. Це три спортивних об’єкти і три медичні заклади: стадіон Львівського держуніверситету фізичної культури, мультифункціональний майданчик на вулиці Княгині Ольги, майданчик ліцею з військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут, Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, Львівська обласна клінічна лікарня та 8-ма міська клінічна лікарня.

Що стосується ремонту доріг, то, згідно із програмою «Велике будівництво», кошти виділяються на 74,88 км доріг загального користування місцевого значення і на 127,9 км доріг загального користування державного значення. І жодні гроші не виділяються на ремонт  чи реконструкцію комунальних доріг.

Згідно з ч. 1 і ч. 3 ст. 16 Закону №2862, вулиці та дороги міст й інших населених пунктів знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування та є комунальною власністю. Їх поділяють на: магістральні дороги, магістральні вулиці загальноміського значення, магістральні вулиці районного значення, а також вулиці й дороги місцевого значення.

ВИСНОВОК

  • ІА Дивись.info проаналізувала слова кандидата у депутати від партії «Слуга народу» до Львівської міськради, керівника Служби автомобільних доріг області Олег Береза і дійшла висновку, що політик вдався до маніпуляції, коментуючи ремонт доріг у Львові і заявивши, що чинний міський голова мав би сказати велике дякую програмі президента «Велике будівництво», завдяки якій підрядні організації мають сьогодні достатньо ресурсів.
  • Насправді, вулиці Степана Бандери та Тараса Шевченка, про які, власне, йшлося, ремонтуються частково коштом міста, а частково у рамках проєкту «Вулиця для всіх», який фінансує Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку (BMZ) (Німеччина).

Матеріал підготовлено в рамках проекту “”Придія фейкам і маніпуляціям під час місцевих виборів” факчекерами ресурсу Dyvys.info

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja