Чи не помилився очільник Вінницької міськради, назвавши рівень задоволеності громадським транспортом свого міста одним із найвищих в Україні? – Без Брехні
Фактчек-регіон

Чи не помилився очільник Вінницької міськради, назвавши рівень задоволеності громадським транспортом свого міста одним із найвищих в Україні?

Очільник Вінницької міської ради Сергій Моргунов  на своїй офіційній сторінці у мережі фейсбук розмістив інформацію про ефективну транспортну модель Вінниці. Зокрема, заявив, що громадський транспорт у Вінниці  – пріоритетний, а рівень задоволеності громадським транспортом Вінниці є одним із найвищих в Україні – 80%.

ВЕРДИКТ: ФАКТИЧНА ПОМИЛКА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

В Україні, справді, відбувалося дослідження щодо ставлення громадян до місцевого самоврядування і муніципальних послуг.  Всього проведено чотири таких дослідження. Крайнє четверте всеукраїнське муніципальне опитування було в 2018-му році. Проводила його соціологічна група «Рейтинг» від імені Міжнародного республіканського інституту . В основі дослідження  –  опитування  у 22 обласних центрах України на вибірці з більш ніж 19 тисяч респондентів.

Один із пунктів дослідження – рівень якості послуг транспортної інфраструктури міста.

Результати опубліковані в презентації на офіційному сайті  соціологічної групи «Рейтинг».

Відповідно до результатів, 22% респондентів поставили оцінку «відмінно» і 54% – добре. Загалом задоволених респондентів – 76%. Сергій Моргунов назвав 80%, зробивши фактичну помилку.

Втім, варто врахувати, що за результатами соціологічної групи «Рейтинг» в дослідження  є статистична похибка, яка  для кожного міста не перевищує ±3,5%. Але навіть додавши максимальних 3,5% до даних результатів, повних 80% не набігає.  Тож фактичної помилки у 4% Сергій Моргунов все-таки допустився.

Але в тому, що рівень задоволеності громадським транспортом Вінниці є одним із найвищих в Україні, вищезазначений рейтинг це підтверджує.

 

Автор: Сніжана Шпікіна

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja