До програми «Велике будівництво» в агітаційних листівках кандидатів від «Слуги народу» у Краматорську «приписали» відновлення дитсадка, ремонт якого почався ще у 2018 році – Без Брехні
ДонеччинаФактчек-регіон

До програми «Велике будівництво» в агітаційних листівках кандидатів від «Слуги народу» у Краматорську «приписали» відновлення дитсадка, ремонт якого почався ще у 2018 році

В Україні триває виборча компанія перед місцевими виборами.  І дедалі помітнішими стають спроби деяких партій приписати собі особисто або своїй політичній силі те, до чого вони мають лише опосередкований стосунок, або не мають зовсім. У вересні в Краматорську з’явилися агітаційні палатки з партійною символікою «Слуг народу», через які розповсюджується друкована газета «Зе! ДОНБАСС – СЛУГА НАРОДА». У газеті, що вийшла тиражем, як вказано у вихідних даних, 40 тисяч примірників, розміщена інформація з усіма ознаками маніпуляції. 

ПЕРЕВІРКА

Опублікований в газеті текст вартий того, щоб привести його майже повністю (мовою оригінала).

«Здесь будет тепло и уютно: детский сад Краматорска. Детского смеха в этих стенах не слышали уже давно. Бывший советский детсад в Краматорске пустовал с 90-х. Но сегодня здание обновляют по президентской программе «Большая стройка» до неузнаваемости. …Уже в этом году краматорский детский сад сможет принять воспитанников».

По перше, матеріал не містить у собі жодної конкретики. Який дитячий садок? Чи є у нього номер і адреса? У Краматорську 34 дитячих садочки, але про який саме йде мова, стало відомо з відео-сюжету, що 15 липня розмістив на своїй сторінці в Facebook  очільник Донецької області Павло Кириленко. Там же було вказано адресу нежитлового приміщення у Краматорську, яке після реконструкції має стати дитячим садочком – вулиця Заводська, 187.

Павло Кириленко зазначає, що гроші на ці роботи виділено з державного та місцевого бюджетів. В статті, про яку йде мова, бюджетні ресурси не позиціонуються. Підкреслюється тільки, що будівлю відновлюють в рамках президентської програми «Велике будівництво».

Але двома роками раніше на ФБ, у групі «Типовий Краматорськ» з’явилася публікація, яка має назву «В Краматорске приступили к восстановлению детсада в Беленьком». Мова йшла про ту ж саму будівлю №187 по вулиці Заводській.

Тоді усі заслуги по виділенню грошей на реконструкцію дитячого садочка приписувались народному депутату Максиму Єфімову и Стратегії розвитку Краматорська.

Як йдеться в матеріалі, активні роботи по відбудові дитячого садочка за адресою вул. Заводська, 187 розпочалися у липні 2018 року. Через три місяці після того, как 31 березня 2018 року.Міністерство юстиції зареєструвало партію “Слуга народу”.

ВИСНОВКИ

Нажаль, реконструкція будівлі за адресою – Краматорськ, вул. Заводська, 187, ще триває. Але політична партія «Слуга народу» і її представники у Донецькій області не мають до цього ремонту ніякого відношення. Тому публікація в агітаційній газеті містить ознаки використання недоброчесних технологій з боку членів політичної партії «Слуга народу» і є маніпуляцією.

Автор. Наталка ПИШНА

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Протидія фейкам і маніпуляціям під час місцевих виборів” фактчекерами ресурсу 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja