Фейк про те, що в Україні заборонять фотографувати кладовища – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, що в Україні заборонять фотографувати кладовища

На днях проросійські телеграм-канали, телеграм-канали білоруських пропагандистів та новинні сайти поширили повідомлення про те, що в Україні начебто планують заборонити фото-та відеозйомку кладовищ. Додавали і скріншот нібито з сайту відомого ЗМІ. Однак при перевірці інформація виявилась фейковою.

 

Сайти-сміттярки і телеграм-канали поширили скріншот начебто з інтернет-видання «Укрінформ». На картинці – «новина» з заголовком: «Раді пропонують заборонити в Україні фото і відеозйомки кладовищ». У так званій новині йдеться про те, що у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт на вищезгадану тему. Є й «посилання» на сайт парламенту. Новину, датовану 24 березня 2023 року, ілюструє фото з місцем поховання.

Картинку пропагандисти поширювали з меседжем: «Київська влада, яка втомилася брехати, що «втрат немає», вирішила усунути важливий фактор ризику… Судячи з усього, скоро на Україну чекає кілька великих скандалів, коли людей, які викладали фотки з цвинтарів, звинуватять у зраді батьківщини і закриють у каталажку років на двадцять».

При перевірці виявилось, що скріншот з сайту «Укрінформ» – підробка. Такої новини видання не випускало в березні, ми не знайшли новини з таким заголовком ні на сайті «Укрінформу», ні через пошукову систему Google. Однак відшукали схожу, якою, можливо, могли надихатися фейкороби, адже заголовок і сам вигляд новини дуже подібні: https://bit.ly/3GzkIC0

Про фейковість скріншота говорить і те, що законопроекту з подібним контекстом й на сайті Верховної Ради не існує.

В Україні насправді діє заборона на фото- та відеозйомку з 24 березня 2022 року і вона стосується діяльності ЗСУ та інших військових формувань. Нагадаємо, що в Україні заборонено здійснювати зйомку (озброєння, дислокацію, пересування, результати діяльності) військових https://bit.ly/3o4MK1X.

Однак про заборону на фотографування та зйомку цвинтарів ніде не йшлося. Тому повідомлення – ФЕЙК. Такі меседжі поширюють в інфопросторі, аби дискредитувати українську владу і розігнати паніку серед цивільного населення.

 

Матеріал підготовлено ресурсом “Брехунець” в рамка ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja