Голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль припускався помилок і маніпулював, говорячи про досягнення області – Без Брехні
Фактчек-регіон

Голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль припускався помилок і маніпулював, говорячи про досягнення області

8 листопада 2018 року на офіційному каналі телеканалу «Алекс» на платформі YouTube виклали черговий випуск програми «Територія аргументу», гостем якої став Голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль. Під час інтерв’ю він зробив декілька заяв, які ми перевірили.

 

ТЕЗА 1: «Цифри говорять за своє: з 16 місця по інвестиціям Запорізька область перейшла на 3-тє…» – «Територія аргументу», програма телеканалу «Алекс»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ Й АРГУМЕНТИ:

Голова Запорізької обласної державної адміністрації, роблячи цю заяву, не уточнює, про які інвестиції йде мова, за який період часу та про який рейтинг він говорить. Якщо взяти останні рейтингові дані, розміщені на сайті Запорізької обласної державної адміністрації Публікація «ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА ПРО РЕЗУЛЬТАТИ РЕЙТИНГОВОЇ ОЦІНКИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНІВ ЗА I ПІВРІЧЧЯ 2018 РОКУ», у таблиці видно, що Запоріжжя займає лише 6 місце як за обсягом капітальних інвестицій, так і за обсягом прямих іноземних інвестицій.

 

ТЕЗА 2:  «На сьогоднішній день по системі статистики Запорізька область посідає одне із найостанніших місць по лісистості – це менше п’яти відсотків» – «Територія аргументу», програма телеканалу «Алекс»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ Й АРГУМЕНТИ:

Костянтин Бриль знову не уточнює свою заяву – невідомо, чи мав він на увазі те, що лише 5 відсотків Запорізької області становлять лісові насадження, чи те, що лише 5 відсотків лісових насаджень всієї України зосереджені в Запорізькій області. Згідно з даними Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства, «при загальній площі області 2 718 тис. га, лісистість з урахуванням полезахисних лісових смуг складає 4,04 %, при загальній по Україні – 15,9 %», – враховуючи цю інформацію, дані, названі Головою облради, можна вважати неточними.

 

ТЕЗА 3: «Якщо прослідкувати підвищення заробітних плат, на прикладі Запорізької області, вона входить в п’ятірку по темпам зросту заробітної плати» – «Територія аргументу», програма телеканалу «Алекс»

ВЕРДИКТ: ФАКТИЧНА ПОМИЛКА

ДОКАЗИ Й АРГУМЕНТИ:

Згідно з матеріалом «АНАЛІТИЧНО-ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА ЩОДО ПІДСУМКІВ КОМПЛЕКСНОЇ ОЦІНКИ (РЕЙТИНГУ) РЕЗУЛЬТАТІВ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ МІСТ І РАЙОНІВ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ ЗА ПІДСУМКАМИ СІЧНЯ-ВЕРЕСНЯ 2018 РОКУ», розміщеному на офіційному сайті Запорізької обласної державної адміністрації видно, що «Темп росту середньомісячної заробітної плати по області становив 127,5 % (6 місце серед регіонів України)». Ця помилка не є критичною і не дуже впливає на зміст тези, оскільки Костянтин Бриль помилився лише на одне місце. Можливо, це було зроблено тому, що «п’ятірка» звучить красивіше, аніж «шістка».

ВИСНОВОК: У своєму виступі Голова Запорізької обласної адміністрації Костянтин Бриль декілька разів маніпулював аудиторією, казав неправду та припустився фактичної помилки. Це є результатом прагнення прикрасити дійсність, справити враження та показати справи трохи кращими, ніж вони є насправді. Такі риси, втім, притаманні багатьом політикам.

Автор: Маргарита Безбородова

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja