МАНІПУЛЯЦІЯ статистикою ВООЗ про 2,5 мільйона побічних ефектів від вакцини COVID-19 – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиЗапоріжжяФактчек-регіон

МАНІПУЛЯЦІЯ статистикою ВООЗ про 2,5 мільйона побічних ефектів від вакцини COVID-19

У запорізьких групах Facebook поширювали картинку нібито з офіційною статистикою побічних ефектів від різних препаратів. В ній фігурувала й COVID-вакцина. Йдеться про нібито 2,5 мільйони постраждалих від побічних ефектів вакцини COVID-19. Посилаються на офіційну статистику ВООЗ. 

МЕСЕДЖ: «ВОЗ ОПУБЛИКОВАЛ СТАТИСТИКУ ПОБОЧНЫХ РЕАКЦИЙ ОТ ИХ РАЗЛИЧНЫХ ХИМИКАТОВ. НА ПОСЛЕДНЕЙ СТРОЧКЕ КРАСУЕТСЯ COVID-ВАКЦИНА С РЕКОРДОМ ПОЧТИ 2,5 МЛН ЖЕРТВ»

 

На картинці розміщено логотип та назва Всесвітньої організації охорони здоров’я, а під таблицею вказано що вона з сайту VigiAcces.org 

Насправді ця таблиця — маніпуляція. Пояснюємо чому.

Так, сайт VigiAcces.org існує, на ньому розміщуються дані з VigiBase – бази, дані в яку надають понад 140 членів ВООЗ PIDM, які діляться своїми даними для підтримки глобального фармаконагляду. VigiBase підтримується Uppsala Monitoring Center (UMC) з 1978 року. UMC є незалежною неприбутковою фундацією, яка досліджує переваги та ризики лікарських засобів.

Але такої таблиці на сайті немає! 

Речник UMC повідомив: “Ми можемо підтвердити, що ця графіка не була створена ні Центром моніторингу Уппсали, ані ВООЗ” 

На сайті розміщують дані про potential side effects – потенційні побічні ефекти. Розробники попереджають, що за використання VigiAccess важливо враховувати наступне:

Інформація на цьому веб-сайті стосується потенційних побічних ефектів; тобто симптоми та інші обставини, які спостерігалися після застосування лікарського засобу, але які можуть бути пов’язані чи не спричинені цим продуктом.

 

Прес-секретар ВООЗ повідомив Reuters у електронному листі: «Інформацію в VigiAccess про потенційні побічні ефекти не слід інтерпретувати як таке, що лікарський засіб або його активна речовина викликали спостережуваний ефект або небезпечні для використання. Підтвердження причинно-наслідкового зв’язку – складний процес, який вимагає ретельної наукової оцінки та детальної оцінки всіх наявних даних. Таким чином, інформація на цьому веб-сайті не відображає жодного підтвердженого зв’язку між лікарським засобом та побічною дією».

Тобто це як історія з “119 померлими ПІСЛЯ вакцинації” від Ляшка, коли журналісти припустилися логічної помилки “після не значить внаслідок” 

Висновок: 

  • поширюють вигадану табличку;
  • з потенційно побічними ефектами”
  • причинно-наслідковий зв’язок між вакциною та порахованими обставинами, що виникли в проміжок часу після введення вакцини, не встановлено.

 

Авторка. Вероніка Хорольська ЗЦР

 

Матеріал підготовлено в рамках ініціативи «Мережа регіональних проектів з протидії дезінформації» за підтримки National Endowment for Democracy (NED) при менторстві ресурсу «БезБрехні»

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja