Медіа поширили МАНІПУЛЯЦІЮ про віялові відключення електроенергії на Херсонщині – Без Брехні
Фактчек-регіонХерсонщина

Медіа поширили МАНІПУЛЯЦІЮ про віялові відключення електроенергії на Херсонщині

На початку листопада 2021 року в медіа почали з’являтись новини про можливі віялові відключення електроенергії по всій країні. Зокрема називали Київську і Херсонську області. Розповідаємо, звідки «ростуть ноги» і що насправді.

В пості закликали готувати сірники та свічки, адже наближаються віялові відключення Херсонської та Київської областей, і старостам вже начебто надані графіки відключень. Посилалися на експертку Кристину Ненно. 

МЕССЕДЖ: По електроенергії вже є по Херсонській області заявки старост з оголошеннями про віялові відключення

У Херсонську область повідомлення вперше занесли через телеграм-канал «Херсон. События и новости». З такими ж текстами і посиланням на ту ж експертку згодом вийшли новини в багатьох медіа, як місцевих, так і загальноукраїнських. https://bit.ly/3kZbNyKhttps://bit.ly/30HuT5n, https://bit.ly/3l0nUM3, https://bit.ly/30JrpiO, https://bit.ly/3CBO6m9

Інших джерел, окрім припущення Кристини Ненно, яку називають експерткою у сфері ЖКГ, в текстах немає. І якщо нестача вугілля, на яку посилається експертка, не секрет для будь-якого споживача, то звідки пані Ненно взяла графіки відключення, які нібито формують через заявки старости? 

Оці “старости” викликали здивування і у «Хepсоноблeнepго». Там заперечили інформацію про можливі віялові підключення і наголосили, що “…стаpости нe мають жодного впливу на пpоцeс pозподілу eлeктpичної eнepгії. Пpосимо гpомадськість довіpяти та коpистуватися виключно офіційною інфоpмацією. Ввeдeння гpафіка віялових відключeнь входить до компeтeнції дepжави, зокpeма Міністepства eнepгeтики» 

А фейкові графіки “від старост” насправді у Херсон занесло аж з Підгайного на Київщині. Експосадовець Олекснадр Данилюк у фейсбуці розмістив фото оголошення нібито від старости з графіком відключення світла на 10 годин на день.

Це фото передрукувала низка видань і експертка видала цей графік уже за факт.

Натомість на офіційному сайті ДТЕК є інформація про відключення у Підгайному лише на один день — 19 листопада — у зв’язку з ремонтними роботами. Оголошення на сайті з’явилось іще 22 жовтня. 

І  «вишенька на тортику»

Неправдиву інформацію про начебто віялові відключення використав під час свого партійного виступу Єгор Устинов — перший заступник Голови Херсонської обласної ради. У Новій Каховці Устинов розповідав, що начебто в багатьох районах Херсонщини вже місяць тривають віялові відключення електроенергії, а лікарні працюють на дизельних генераторах. 

Насправді у Генічеському районі були відключення світла, але лише аварійні.  Отже, тепер херсонські медіа зі слів місцевих політиків поширюють дезінформацію вдруге. 

P.S. Планові відключення електроенергії у Херсонській області ви можете відслідковувати за посиланням: https://bit.ly/3qZz6wd

 

Матеріал підготовлено в рамках ініціативи «Мережа регіональних проектів з протидії дезінформації» за підтримки National Endowment for Democracy (NED) при менторстві ресурсу @БезБрехні

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja