Міський голова Запоріжжя – Володимир Буряк сказав правду про те, що місто не отримало «жодної гривні державної субвенції» – Без Брехні
Фактчек-регіон

Міський голова Запоріжжя – Володимир Буряк сказав правду про те, що місто не отримало «жодної гривні державної субвенції»

Реформа децентралізації продовжується. Щороку держава підтримує місцевий бюджет. Представники Асоціація міст України готують нові законопроекти для підтримки органів місцевого самоврядування. Наразі місцевий бюджет Запоріжжя не отримує грошей для підтримки доріг, про це наголошує міський голова Запоріжжя Володимир Буряк на сайті Запорізької міської ради: «Підтримка народними депутатами законопроектів, які рекомендує АМУ [Асоціація міст України], надасть містам та місцевим громадам додаткові можливості для розвитку. Один з прикладів – гарантування спрямування коштів територіальних дорожніх фондів на дороги комунальної власності, щоб мінімум 35% загального обсягу державної субвенції на дороги розподілялося між бюджетами міст, селищ та сіл. Для Запоріжжя, наприклад, це дуже важливо. Адже у минулому році місто не отримало жодної гривні з цієї державної субвенції»

*Асоціація міст України – з 1992 року підтримує і захищає інтереси органів місцевого самоврядування, координує діалог між державою і громадами.

 ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Сайт Асоціації міст України  від 10 травня 2019 року повідомляє, що реформа місцевого самоврядування потребує  законодавчої підтримки. Останній раз Верховна Рада приймала Закон «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення» від 3 квітня 2018 року (мал. 1).

Мал. 1. Повідомлення на сайті Асоціації міст України про реформу децентралізації

До того ж АСУ підготувала перелік законопроектів, які продовжать реформу децентралізації. Один із них №10186 від 26 березня 2019 року «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування територіальних дорожніх фондів» (мал. 2). Саме цей законопроект гарантує спрямування коштів територіальних дорожніх фондів на дорого комунальної власності – 35% загального обсягу субвенції розподілятимуться між бюджетами сіл, селищ, міст.

Мал. 2. Законопроект «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування територіальних дорожніх фондів»

Надання державних коштів для місцевих громад на відновлення доріг передбачає інфраструктурна субвенція. На урядовому порталі сайту Кабінету Міністрів України відсутня державна субвенція за 2018 рік про підтримку державної інфраструктури міста Запоріжжя. Отже, міський голова Запоріжжя сказав правду про звернення АСУ до парламенту щодо прийняття низки законопроектів у рамках децентралізації, а також про відсутність підтримки з боку держави для територіальних дорожніх фондів.

 

Автор: Олена Кулага

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja