На Волині ЗМІ та користувачі розігнали ФЕЙК про вепра, який пливе на плоту через річку – Без Брехні
ВолиньФактчек-регіон

На Волині ЗМІ та користувачі розігнали ФЕЙК про вепра, який пливе на плоту через річку

У волинському сегменті Facebook розповсюдили «вкид» про вепра, який нібито пливе на плотині до Луцька. Деякі волинські й рівненські ЗМІ (назви вказувати не будемо, аби не популяризувати їх) передрукували фото з вепром зі сторінки користувача Ігоря Колєсніка. Допис з’явився 10 листопада. «Ніщо не зупинить вепря, що прямує Стиром до Луцька!» – написав автор. Та чи був хлопчик, точніше вепр?

СПРОСТУВАННЯ

Цей пост поширила майже тисяча людей. Очевидно, що допис є жартівливою алюзією на подію 2017 року, коли у Стиру поблизу села Підгайці Луцького району місцеві жителі побачили тіло свині. Ця подія стала мемом і соцмережі просто вибухнули фотожабами.

Допис про вепра, який мандрує по Стиру до Луцька – фейк, бо тварина – несправжня. Насправді фото зроблені у селі Вепр (гміна Залево, Польща).

Фігуру кабана придумали там багато років назад і використовують як туристичний магніт для популяризації й розвитку сільради. Плотина прикріплена на якорі поблизу берега на місцевому озері, проте одного разу вона відпливла далі, й вийшли ці «сенсаційні» фото.

Жителі села Вепр і туристи вже звикли до такої туристичної цікавинки, проте час від часу кабан «припливає» до того чи іншого населеного пункту.

 

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Протидія фейкам і маніпуляціям на місцевих виборах». За підтримки фактчек-проекту «БезБрехні».

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja