Нардеп вІд БПП Ігор Артюшенко таки сказав правду про підвищення мінімальної пенсії з 1 березня 2019 року – Без Брехні
Фактчек-регіон

Нардеп вІд БПП Ігор Артюшенко таки сказав правду про підвищення мінімальної пенсії з 1 березня 2019 року

Ігор Артюшенко – народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії Блок Петра Порошенка «Солідарність». У програмі «Виборчий округ» від 26.04.19 на каналі «Суспільне: Запоріжжя» висловився про пенсійну реформу, зокрема про часткове підвищення пенсій з 1 березня:  «З 1 березня [2019 року] відбулося часткове підвищення пенсій для тих, у кого була мінімальна пенсія, але великий стаж…Про це каже Закон, який ми прийняли під час голосування за пенсійну реформу в жовтні 17-го року [2017 року]…Також тепер кожен рік, виходячі з рівня інфляції і зарплати, має переглядатись пенсія [проводитись індексація]»

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Згідно нової редакції ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», яку було прийнято 3.10.2017 р., дійсно проводиться індексація за рівнем інфляції та середньої зарплати кожного року 1 квітня. Так, у статті 42 йдеться:

«Для забезпечення індексації пенсії щороку проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку».

До того ж у березня 2019 року Кабінет міністрів України виплатив одноразову виплату – 2410 грн – пенсіонерам, які отримували мінімальну пенсію, згідно індексації. Для кожного підвищення відрізняється залежно від стажу, зарплати до виходу на пенсію.

На сайті уряду Гройсмана говориться, що тепер щороку буде автоматично перераховуватися пенсія 1 березня усім пенсіонерам.

Це означає, що депутат від фракції БПП Ігор Артюшенко сказав правду в інтерв’ю каналу «Суспільне: Запоріжжя» про перерахунок пенсій з 1 березня 2019 року для тих, хто отримує мінімальну пенсію.

 

Автор: Олена Кулага

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja