НЕПРАВДА | Херсонська область ніколи не входила навіть у “помаранчеву зону” небезпеки – Без Брехні
Фактчек-регіонХерсонщина

НЕПРАВДА | Херсонська область ніколи не входила навіть у “помаранчеву зону” небезпеки

На сесії Херсонської обласної ради 17 грудня депутат Сергій Хлань виступив з пропозицією “винести на наступне засідання проєкт рішення “Звернення до Кабінету Міністрів від Херсонської обласної ради щодо невведення локдауну в Херсонській області з 8 січня”. Як аргумент він зазначив, що “Херсонська область ніколи не входила навіть в “помаранчеву зону” небезпеки, вона знаходилась завжди  у “жовтій” та “зеленій” зоні” (3:08:29 – 3:08:42). Чи справді це так – дізнавались фактчекери.

 

ТЕЗА: “Херсонська область ніколи не входила навіть у “помаранчеву зону” небезпеки”

Херсонщина довгий час була в жовтій зоні, і кілька районів, останні в Україні, залишалися у “зеленій”. 

Але вже 15 жовтня, на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішили з 00 год. 00 хв. 19 жовтня в Херсоні, Високопільському та Нововоронцовському районах встановити “помаранчевий рівень” епідемічної небезпеки поширення COVID-19. 30 жовтня до “помаранчевої зони” додали Білозерський, Великоолександрівський та Нижньосірогозький райони.

А на засіданні 6 листопада комісія визначила, що з 9 листопада вся область переходить до “помаранчевої зони”, а Великоолександрівський район – до “червоної”

Отже, частина Херсонщина була не тільки у “помаранчевій зоні”, а й у “червоній”. І до  Великоолександрівського району могло додатися більше населених пунктів. Про це 11 листопада на брифінгу (1:22-1:41) щодо заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції в області повідомив заступник голови облдержадміністрації Вадим Чабан: 

Ми бачимо зростаючу динаміку і за всіма розрахунками з наступного тижня місто Херсон, Каховка, Нижньосірогозький район та Високопілля будуть додатково віднесені до “червоної зони”.

Але цього не сталося, бо, цього ж дня, Кабінет Міністрів України підтримав рішення щодо переходу до загальнодержавного карантину з обмеженнями, які відповідають “помаранчевому” рівню епідеміологічної небезпеки.

 

Мирослава Романова, “Вгору”

«Матеріал підготовлено в рамках проєкту «Протидія фейкам і маніпуляціям на місцевих виборах»

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja