НОВІ МІТКИ ДИВЕРСАНТІВ ТА ФАЛЬШИВІ ГРИВНІ – ФЕЙКИ, ЯКІ ПОШИРЮЮТЬСЯ У ЗАХІДНИХ ОБЛАСТЯХ УКРАЇНИ – Без Брехні
ВолиньПропаганда-СТОПФактчек-регіон

НОВІ МІТКИ ДИВЕРСАНТІВ ТА ФАЛЬШИВІ ГРИВНІ – ФЕЙКИ, ЯКІ ПОШИРЮЮТЬСЯ У ЗАХІДНИХ ОБЛАСТЯХ УКРАЇНИ

Ерефія, не отримавши успіху на жодному з стратегічних напрямків в Україні, продовжує робити ставки на пропаганду і накачує інформаційний простір новими «вкидами». Здебільшого вони стосуються актуальних тем, які зараз на слуху і зачеплять кожного.

Колеги БезБрехні з Район.in.ua зібрали дезінформацію і фейки, які поширювали останніми днями на Західній Україні, зокрема на Волині і Рівненщині.

ФАЛЬШИВІ ГРИВНІ З ОДНАКОВИМ НОМЕРОМ

У волинських вайбер-чатах активно поширювали фейкове повідомлення про фальшиві банкноти з однаковим номером. У вкиді йшла мова про масове розповсюдження фальшивих банкнот старого зразка номіналом 500, 200 і 100 гривень.
Проте у пресслужбі Національному Банку України спростували цю інформацію і зазначили, що таким чином ворог хоче спровокувати панічні настрої серед українців, підірвати довіру до держави. І це є головною метою ворога.

ФЕЙК ПРО МАСОВУ ГОСПІТАЛІЗАЦІЮ ДІТЕЙ

У рівненському сегменті Facebook та Instagram поширили інформацію про те, що в Рівненську обласну дитячу лікарню начебто госпіталізували багато поранених дітей з окупованих територій. Тому в хірургічне відділення потрібен потужний магніт, аби видалити з тіла уламки вогнепальної зброї.
Як з’ясувалося пізніше – це ФЕЙК для нагнітання паніки. Інформацію спростував речник Рівненської обласної військової адміністрації Олександр Поліщук. За його словами, 9 березня до Рівненської обласної дитячої клінічної лікарні дійсно госпіталізували дитину з осколковими пораненнями. Малечу госпіталізували з батьком. Втім це одиничний випадок, а не масовий. До того, потрібний магніт вже знайшли й дитиною займаються медики.

«КОСМІЧНІ» ЦІНИ НА ЙОД ТА «ЦИТРАМОН»

На Волині у Facebook поширили повідомлення про підняття цін на таблетки «Цитрамон» і спиртовий розчин йоду у мережі аптек «Волиньфарм». Так, користувачі розповідали про те, що йод продають по 30 гривень за 20 мілілітрів, а «Цитрамон» по 90 гривень за 10 таблеток.
Однак ця інформація виявилась ФЕЙКОМ і інформація про підняття цін не відповідає дійсності! Про це журналістам Район.in.ua повідомила виконавча директорка мережі аптек «Волиньфарм». Також покупець може самостійно впевнитися в тому, що ліки не дорожчали, зазирнувши на сайт Tabletki.ua.
До слова, ажіотаж з купівлею розчину йоду в аптеках виник після загрозливої ситуації на Запорізькій АЕС, коли її захопили російські окупанти. Не дивно, що одразу ж у інфопросторі почали вигулькувати свіжі фейки.

НОВІ «МІТКИ» ОКУПАНТІВ

Користувачі соцмереж поширили інформацію, начебто на Волині почали знаходити мітки окупантів біля блокпостів і мають вони інший вигляд, ніж раніше. У повідомленні, яким активно ділилися люди, йшлося про паперові тарілки, прикріплені до землі дерев’яними шпажками, які до того ж світяться у темряві.
Однак, як повідомили журналістам у пресслужбі СБУ у Волинській області та в поліції Волині, таких фактів не фіксували. Тому повідомлення про нові мітки окупантів на блокпостах – ФЕЙК!
Підбірку підготували наші колеги з ресурсу Брехунець
Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja