Обіцяного п’ять років чекають або Фактчек обіцянок міського керівництва Сум з приводу будівництва дитячого садка – Без Брехні
Фактчек-регіон

Обіцяного п’ять років чекають або Фактчек обіцянок міського керівництва Сум з приводу будівництва дитячого садка

Згідно з внесеними змінами до генерального плану міста (19.12.2012) і планом зонування території міста Суми (06.03.2013) територія за адресую вул. Інтернаціоналістів 35 (12-й мікрорайон) мала бути відведена для будівництва дошкільного або шкільного навчального закладу. Та чи побудували заклад за ці п’ять років – перевіряв «БезБ».

Вердикт: МАНІПУЛЯЦІЯ

Докази і аргументи

Згідно вище згаданого документу, особлива увага приділялася потребам 12-го мікрорайону при складанні планів робіт. Важливою частиною розробки детального плану міста було відведення території для дошкільних та шкільних навчальних закладів. Саме це згадувалося під час наради міським головую Олександром Лисенко. «Школа та садочок у детальному плані території повинні бути вказані, щоб потім хтось із забудовників чи підприємців не зазіхнув на цю ділянку», – зазначає він.

04.01.2019 на сайт інформаційного порталу Сумської міської ради у розділ «Містобудівна документація» був доданий реєстр містобудівних умов та обмежень на 2019 рік. Серед списку знаходилася наступна назва об’єкту будівництва – Нове будівництво дитячого садка у 12 мікрорайоні. Споруда мала зводитися по вул. Інтернаціоналістів 35, відповідно до генерального плану міста.

Приблизно 7-го лютого цього ж року розпочалися будівельні роботи на вулиці Інтернаціоналістів. Але різко змінилося призначення території – відповідно до рішення міськради, категорія та функціональне призначення земельної ділянки – землі житлової та громадської забудови для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку.

Громадськість швидко зреагувала і створила електронну петицію «Заборонити незаконну прокурорську забудову землі під дитячий садочок! І побудувати дитячий садочок !»

18-го березня 2019 року на апаратній нараді в мерії Олександр Лисенко прокоментував ситуацію наступним чином: «Ми з вами прийняли рішення 2,5 роки тому, – нагадав він. – Що садок буде на території колишнього ділянки «НОМАК», де була заборгованість та проблеми по поверненню коштів або отриманню квартир. Тоді ми вирішили цю проблему, люди отримали квартири. Але тоді ми сказали, що конкурс буде проводиться за умови, що частина земельної ділянки, відведеної під будівництво переможцю конкурсу, буде надано під будівництво садка. А що стосується того будинку, який зараз почали будувати (прокурорський будинок) —  обов’язково містобудівні умови і обмеження з вбудованим садком. І все. І я вам кажу: це вирішить всі питання. Ми отримаємо два – один забудовник побудує, один – ми, тобто управління капітального будівництва».

Слід нагадати, що ще 13-го квітня 2018 року під час звіту Сумського міського голови Олександра Лисенка постало аналогічне питання від активістів: «Як ви дивитесь на те, що на землі, на якій має бути розташований соціально важливий об’єкт, тобто школа в 12-му мікрорайоні на разі будується прокурорський будинок ?». На що мер міста відповів: «На територію школи (мається на увазі поточна адреса – вул. Інтернаціоналістів 35) ніхто ніколи не зайде з будівництвом якогось будинку або іншої якоїсь інфраструктури. Там буде садочок і там буде школа».

Щодо ситуації на поточний момент, то в єдиному реєстрі документів, які дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, які б мали відношення до вищевказаної земельної ділянки інформація була відсутня (станом на 15.02.2019).   Подібне говорить про те, що будівництво багатоповерхового будинку за адресую Інтернаціоналістів 35 не входило у міські плани або задумане приховувалося. Іншої причини відсутності необхідних документів на момент початку підготовчого процесу будівництва немає.

На сьогоднішній день хід будівельних робіт перебуває на підготовчому етапі. Незапланований прокурорський будинок займе частину території, виділену для дитячого садка, компенсуючи це вбудованим елементом. Тим самим залишивши для дошкільного закладу 0,6 га. Важлива частина містобудівної документації – детальний план забудови 12-го мікрорайону, ще досі знаходиться на етапі розробки. З моменту обіцянки  головного архітектору міста Сум Андрія Кривцова щодо публікації документу (18.03.2019) минув майже місяць із запропонованого тижня.

 

Автор: Артем Отюський 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja