Опоблоківець Віктор Бусько вдався до маніпуляцій, порівнюючи бюджет розвитку області з бюджетом розвитку міста – Без Брехні
Фактчек-регіон

Опоблоківець Віктор Бусько вдався до маніпуляцій, порівнюючи бюджет розвитку області з бюджетом розвитку міста

Депутат Запорізької облради з фракції «Опозиційний блок» Віктор Бусько у програмі «Запорізький вибір 2019» на каналі «ТВ-5» від 12 квітня 2019 року під час обговорення проблем Запоріжжя висловив незадоволення бюджетом  розвитку Запорізької області. За його словами, бюджет складається із 400 млн грн, а бюджет м. Дніпра – 3,6 млрд грн.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Слід одразу наголосити, що депутат вдався до некоректних порівнянь, які є ні чим іншим як маніпуляцією. По перше, міський і обласний бюджети – мають різні бази формування і наповнення. По-друге, народний обранець порівнює бюджет розвитку міста із бюджетом розвитку області, що не абсолютно не співставними показниками і не можуть бути порівняні.

Бюджет розвитку – частина загального фонду бюджету міста чи області. Кошти цієї складової бюджету використовуються для реалізації програм соціально-економічного розвитку, зміцнення матеріально-фінансової бази (Закон України «Про місцеве самоврядування»).

У Бюджетному кодексі України наводяться джерела формування місцевого бюджету розвитку. Відповідно до статті 71 Бюджетного кодексу України надходження бюджету розвитку місцевих бюджетів включають:

1) податок на нерухоме майно;

2) єдиний податок, що зараховується до бюджетів місцевого самоврядування;

3) плату за надання місцевих гарантій (відповідно до статті 17 Бюджетного кодексу);

4) капітальні трансферти (субвенції) з інших бюджетів;

5) кошти від повернення кредитів, наданих з відповідного бюджету, та відсотки, сплачені за користування ними;

6) місцеві запозичення, здійснені в порядку, визначеному Бюджетним кодексом та іншими законами України та ін.

Із 2014 року значна частина коштів залишається на місцях, завдяки децентралізації. 1 січня 2019 року набуло чинності рішення Запорізької облради № 63 від 20.12.2018, згідно з яким було затверджено бюджет на 2019 рік – 9,7 млрд грн. (рис. 1).

Отже, народний депутат не тільки маніпулює не співставними фінансовими об’єктами, а й помиляється у даних про бюджет області, одним з представником якої він є.

 

Автор: Олена Кулага

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja