«ОПЗЖ» вкотре маніпулює на тлі місцевих виборів у Слов’янську – Без Брехні
ДонеччинаФактчек-регіон

«ОПЗЖ» вкотре маніпулює на тлі місцевих виборів у Слов’янську

Слов’янський телеканал «С плюс» (3:38) 8 грудня 2020 року інформував, що «Слов’янська ТВК з третьої спроби не змогла зареєструвати депутатів міської ради восьмого скликання. Частина членів комісії відмовляються голосувати за перелік, в якому присутні кандидати від «ОПЗЖ» та лідера партії у Слов’янську Павло Придворова. Ситуація зайшла в глухий кут, тому в неї втрутилася навіть ЦВК». Чи дійсно Слов’янська ТВК відмовляється голосувати за кандидати від «ОПЗЖ» або ж представники «ОПЗЖ» маніпулюють ситуацією та кричать про дискредитацію заради власної вигоди, розберемося.

 

МЕСЕДЖ: «Цель у них одна не допустить регистрацию депутатов от «ОПЗЖ», назначить своего секретаря горсовета − представителя от президентской партии. Я хочу сказать всем, что на прошедших местных выборах «ОПЗЖ»  получила наибольшую поддержку и доверия избирателей г. Славянска. И сейчас руками карманных членов территориальной комиссии они уже неделю без уважительной причины отказывается регистрировать наших депутатов, − Анастасия Петренко, кандидат в депутаты Славянского городского совета от «ОПЗЖ».

 

ПЕРЕВІРКА

Дійсно згідно з ЦВК за результатами голосування під час місцевих виборів у Слов’янську міську раду було обрано 14 депутатів від «ОПЗЖ», за яких проголосувало найбільша кількість виборців − 9860 голосів. Стосовно інших партій кількість обраних депутатів у Слов’янську міську раду від  «Опозиційного блоку» склала 6 (4236 голосів виборців) та від «Слуги Народу» − 6 (4176 голосів виборців). Тому меседж про те, що «на минулих місцевих виборах партія «ОПЗЖ» отримала найбільшу підтримку і довіру виборців м. Слов’янська» є правдою.

Анастасія Петренко зазначає, що «ТВК вже тиждень без поважної причини відмовляється реєструвати наших депутатів», але:

По-перше. Під час репортажу телеканалу «С плюс» представник Слов’янської ТВК зв’язалася з помічником куратора ЦВК в Донецькій і Луганській областях, яка стверджує, що «я знаю, що у вас є претензії до якоїсь однієї заяви і до людини, яка нібито не підписувала її. Ми не слідчі органи і ми на жаль ні органи, які проводять експертизи. Але ви маєте обов’язково провести реєстрацію всіх заяв, які до вас надійшли».

Телеканал «С плюс» від 9 грудня 2020 року інформував, що ТВК відмовила в надані депутатського мандату міської ради лідеру партії від «ОПЗЖ» Павлу Придворову, а також з цього приводу на сайті Слов’янської міської ради була надана постанова. Ілля Мілевич, заступник голови комісії, зазначив, що «Придворов Павло є особою, що не набула депутатських повноважень депутата Слов’янської міської рада Краматорського району в зв’язку з порушенням порядку та строків реєстрації». Дійсно згідно з ВКУ ст. 283 «після місцевих виборів кожен обраний депутат місцевої ради зобов’язаний протягом 20-ти днів після офіційного оприлюднення результатів виборів подати до своєї ТВК заяву про реєстрацію обраним депутатом».

По-друге. На офіційній сторінці Слов’янської міської рада 8 грудня 2020 року було опубліковано відео з прес-конференції Вадим Ляха, міський голова м. Слов’янськ, який інформує, що «ТВК не проти зареєструвати 18 кандидатів, але один з них персонально не подав свою заяву, як це вимагає закон. З приводу інших не якої проблеми немає. А по одному з депутатів подано заяви в правоохоронні органи, тобто буде розгляд». Дійсно згідно з ВКУ ст. 223 «ТВК реєструє кандидата в депутати, висунутого шляхом самовисування, за умови особистого пред’явлення ним документа (паспорт громадянина України), а також особисто підписаної ним заяви про самовисування кандидатом у депутати із згодою на оприлюднення біографічних відомостей та на обробку персональних даних у зв’язку з участю у виборах до сільської, селищної, міської ради».

Тому меседж представниці від партії «ОПЗЖ» про те, що «ТВК вже тиждень без поважної причини відмовляється реєструвати наших депутатів» є маніпулятивним. Адже мова йде лише про одну особу, яка згідно з ВКУ особисто не надала документи, які підтверджують особу, а також особисто підписаної ним заяви про самовисування кандидатом у депутати та порушила порядок та строки реєстрації заяви, як зазначив заступник голови комісії Слов’янської ТВК.

Анастасія Петренко щодо Слов’янської ТВК стверджує, що «мета у них не допустити реєстрацію депутатів від «ОПЗЖ», призначити свого секретаря міськради − представника від президентської партії». Але згідно з ЦВК до складу комісії Слов’янської ТВК входять представники: від партії «ОПЗЖ» 2 члена комісії − голова комісії Надія Петрова та член комісії Дар’я Сафонова, представниками від президентської партії «Слуга Народу» є секретар комісії Галина Васильковська та член комісії Валерій Решетняк. Інші партії у складі комісії Слов’янської ТВК представляють члени з різних партій з кількістю від одного до двох представників у кожній партії.

Згідно з ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» у ст. 50. вказано, що «пропозиція щодо кандидатури секретаря ради може вноситися на розгляд ради не менш як половиною депутатів від загального складу відповідної ради у разі, якщо рада не підтримала кандидатуру на посаду секретаря ради, запропоновану відповідним сільським, селищним, міським головою». Тому думка депутатів від «ОПЗЖ» про те, що «конфлікт щодо реєстрації у комісії вийшов саме через місцеве партійне протистояння» є лише їх особистою думкою та емоційним накручування, адже секретаря ради спочатку назначає міський голова, а інший варіант реалізується лише у випадку, якщо рада не підтримала кандидатуру.

Моменту дискредитації з боку Слов’янської ТВК кандидатів у депутати від партії «ОПЗЖ» не має, адже згідно з постановами Слов’янської ТВК на 9 грудня 2020 року було зареєстровано 11 кандидатів від партії «ОПЗЖ» в депутати Слов’янської міської рада та лише 3 кандидати від партії «Опозиційного Блоку» та 1 кандидат від партії «Партія миру та розвитку».

 

Авторка: Каріна Богодьорова

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Протидія фейкам і маніпуляціям під час місцевих виборів” фактчекерами ресурсу Realgazeta.com.ua

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja