Податкові борги та маніпуляції кандидата у нардепи Юрія Одарченка – Без Брехні
Фактчек-регіон

Податкові борги та маніпуляції кандидата у нардепи Юрія Одарченка

Кандидат у нардепи Юрій Одарченко вже у п’яте балотується до Верховної Ради. До цього він був народним депутатом чотирьох останніх скликань від партій, що очолювала Юлія Тимошенко. Зараз Юрій Одарченко активно веде свою передвиборчу кампанію у населених пунктах 183 округа, у якому традиційно балотується від партії “Батьківщина”.

Одна із зустрічей з виборцями пройшла у селі Музиківка, після якої Юрій Одарченко написав на своїй фейсбук сторінці пост, де підняв проблему сплати податків до місцевого бюджету птахофабрикою агрохолдингу «Авангар»: «Один тільки агрохолдинг Авангард (власник – олігарх Бахматюк) на 5 мільйонів курей здатний утримувати місто калібру Скадовська. На жаль, кошти, які отримує громада (Музиківська ОТГ – прим. ред) мізерні. Ніколи не мав інформації від голови, що приховуються податки, і громада вимагає ревізій для збільшення надходжень…»

Наскількі наведені нардепом факти відповідають дійсності – перевіряли фактчекери.

 

 

МЕСЕДЖ 1: Мізерні надходження до бюджету громади

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

У своїй заяві Юрій Одарченко говорить про агрохолдинг «Авангард» на території Музиківської ОТГ. Важливо уточнити, що даний агрохолдинг включає 45 підприємств з різних областей України.

Мал 1. Мапа підприємств, що входять до агрохолдингу “Авангард”

На території Музиківської об’єднаної територіальної громади у селищі Східне знаходиться одна птахофабрика, яка входить до дочірнього підприємства «Птахогосподарство «Чорнобаївське» публічного акціонерного товариства «Агрохолдинг Авангард». Бенефіціарним власником агрохолдингу насправді є Олег Бахматюк, як і зазначив Юрій Одарченко.

Мал 2. Дані про птахофабрику у селищі Східному взято з порталу відкритих даних clarity-project

На зустрічі з мешканцями Музиківської громади Юрій Одарченко зазначив, що кошти які отримує громада – мізерні. Та чи дійсно це так?

За даними департаменту фінансів Херсонської облдержадміністрації, бюджет громади, з розрахунку на кількість населення, один з найвищих у Херсонській області. Тобто, твердження народного депутата є неправдою.

Мал 3.  Надходження до бюджетів громад Херсонщини з січня по квітень 2019 року за даними департаменту фінансів ХОДА

МЕСЕДЖ 2: Приховування податків агропідприємством

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Щодо приховування податків птахофабрикою, то за даними порталу відкритих даних clarity-project, дочірнє підприємство “Птахогосподарство “Чорнобаївське” агрохолдингу “Авангард” зареєстроване у Святошинському районі Києва на проспекті Перемоги 121-В та стоїть на обліку Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві у Святошинському районі.

Мал 4. Відомості про взяття на облік платника податків з порталу відкритих даних clarity-project

Це означає, що частину податків підприємство законно сплачує за місцем реєстрації підприємства, до Києва. Тобто не всі податки з птахофабрики у Східному йдуть до бюджету Музиківської ОТГ. Ця інформація міститься у відкритих реєстрах і жодним чином не від кого не приховується. Тому дана частина тези нардепа є маніпулятивною.

 

МЕСЕДЖ 3: Податкові заборгованості птахофабрики в Східному

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Станом на 1 липня, вищезгадане підприємство не має податкового боргу. Це засвідчують дані з порталу Державної фіскальної служби.

Мал 5. Дані про податковий борг птахофабрики у селищі Східному взяті з порталу Державної фіскальної служби.

Історія податкового боргу показує, що дане підприємство регулярно сплачує податки до національного і до місцевих бюджетів. Принаймні з 1 квітня 2018 року і до 1 липня цього року податкових боргів у підприємства не було.

Мал 6. Дані про історію податкового боргу птахофабрики у селищі Східному взяті з порталу відкритих даних clarity-project

 

PS.

Сам Юрій Одарченко має власний бізнес. Цікаво, що одне з його підприємств заборгувало 916 тисяч гривень до бюджету. Та усе по черзі.

У своїй декларації кандидат у нардепи Юрій Одарченко вказав, що є кінцевим власником двох черг вітрових електростанцій “Дніпро ВЕС-1” та “Дніпро ВЕС-2”.

Також він володіє товариствами з обмеженою відповідальністю “Екологічна енергія”, “Світ вітру” та “Степові вітри”, діяльністю яких є виробництво електроенергії.

Згідно з витягом з реєстру речових прав на нерухоме майно, вітряки електростанцій розміщуються на території Нововоронцовського району, що на Херсонщині.

Лише два з п’яти вищеперерахованих підприємств, а саме “Світ вітру” та “Степові вітри”, зареєстровані у Нововоронцовці на вулиці Суворова, 2А.

Підприємства електростанцій Дніпро ВЕС-1, Дніпро ВЕС-2 та ТОВ “Екологічна енергія” зареєстровані у Херсоні за адресою Миколаївське шосе, 5 кілометр. Останнє, станом на 2 липня, має непогашений податковий борг.

Мал 7. Дані про наявний податковий борг ТОВ “Екологічна енергія” взято з порталу Державної фіскальної служби.

Розмір боргу складає 916 тисяч гривень.

Мал 8. Дані про розмір податкового боргу ТОВ “Екологічна енергія” взято з порталу відкритих даних clarity-project

 

Автор: Анастасія Друсінова, «Вгору», м.Херсон

Матеріал підготовлено за підтримки Internews Ukraine в рамках проекту «Фактчек – інструмент контролю в регіонах України виборчої і післявиборчої риторики, подій, публікацій в ЗМІ»

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja