Прибирання листя депутатом – це робота на окрузі чи “совок” і показуха? – Без Брехні
Фактчек-регіон

Прибирання листя депутатом – це робота на окрузі чи “совок” і показуха?

26 жовтня народний депутат Олександр Бакумов відзвітував про роботу у 173 виборчому окрузі Харкова — він прибирав листя, передавав книжки до бібліотеки, іграшки до дитбудинку і зустрічався з освітянами. Ми перевірили, чи відносяться такі дії до роботи на окрузі.

Меседж:прибирання листя, висадка дерев, передача іграшок до дитбудинків і книжок до бібліотеки і зустрічі з освітянами — це робота на окрузі”

Висновок: маніпуляція

Обов’язки народного депутата регулюються 24 статтею Закону «Про статус народного депутата України». В них, зокрема, закріплений обов’язок нардепів проводити особистий прийом громадян у дні, визначені Верховною Радою України для роботи з виборцями.

24 жовтня, відповідно до порядку денного другої сесії Верховної Ради України IX скликання, дійсно віднесено для роботи з виборцями. Але при цьому облаштування прибудинкових території і висадка дерев відносяться до компетенції міських комунальних підприємств, так само як і наповнення бібліотечного фонду. Олександр Бакумов міг виконувати ці дії, як простий громадянин, але записати це в роботу на окрузі було маніпулятивно.

 

Автор: Віктор Пічугін, видання “Накипіло”

Матеріал підготовлено за підтримки Internews Ukraine в рамках проекту «Фактчек – інструмент контролю в регіонах України виборчої і післявиборчої риторики, подій, публікацій в ЗМІ»

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja