Роздати землю Дитячої-юнацької спортивної школи | Як запорізькі депутати МАНІПУЛЮЮТЬ фактами про власність землі і майна – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчек-регіон

Роздати землю Дитячої-юнацької спортивної школи | Як запорізькі депутати МАНІПУЛЮЮТЬ фактами про власність землі і майна

Наприкінці червня нинішній міський голова Запоріжжя Володимир Буряк повідомив, що місто повернуло собі спортивну школу “Металлург”.  Заява була опублікована на його офіційній сторінці в Фейсбуці. Того ж дня, на сесії, проголосовали за передачу частини території цієї ж школи під ТРЦ, хоча цей факт мер не зазначив. Через декілька днів депутати Михайло Прасол і Олена Галкіна, що входять до міжфракційної партії Буряка “Єднання” висловили свою думку з цього приводу. “Запорізький центр розслідувань” перевірив їх заяви на предмет достовірності оприлюднених фактів. 

Першим на телеканалі “Z” вийшов окремий сюжет присвячений темі спортшколи. Одним з спікерів був депутат Міської ради Михайло Прасол.

МЕСЕДЖ 1: “Трошки далі земля, яка не належить Міській раді і ніколи не належала”. (прим. земля на якій будуть будувати ТРЦ)  ( 3:34-3:39 хв.)

ПЕРЕВІРКА 

Отже, депутат стверджує, що земля на якій збираються побудувати ТРЦ ніколи не належала місту, але це не зовсім так. Про це свідчать декілька фактів.

Грудні 2019-го року. На черговій сесії розглянули питання про поділ земельної ділянки по вул.12 квітня,2, на 4 окремі частини. Саме за цією адресою і знаходится спортшкола. Зокрема, в рішенні зазначається, що була розглянута документація потрібна для поділу землі територіальної громади Запоріжжя, тобто такої, що належить місту в особі міської ради.

Після поділу більша частина повинна була залишитись комунальною, ще дві перейшли в оренду Ларисі Пархоменко і одна Дмиру Грекову.

Червень 2020-го. На сайті міської ради з’явився проєкт рішення про передачу Ларисі Пархоменко частини території школи для розташування торгово-розважального центру. В пояснювальній записці до рішення мова йде про зміну умов попереднього рішення, а саме повернення місту ділянок Пархоменко та Грекова для нового поділу. За новим договором дві вже більші ділянки передають тільки Ларисі Пархоменко.

ВИСНОВОК

  • Частина землі про яку розповідає Михайло Прасол ще донедавна входила в склад цілісної комунальної ділянки. Тож його заявая є неправдою. 

 

МЕСЕДЖ 2: “Звичайно власник який купив с торгів цю ділянку має можливість робити з нею все що завгодно.” (3:39-3:50 хв.)

ПЕРЕВІРКА

По-перше, попереднім власником майна, що знаходиться на території школи була фірма “Кросфіт-24”. Нерухомість фірма дійсно викупила на торгах. В звіті, щодо оцінки майна заначено наступне: у 2017 році “Кросфіт-24” на аукціоні придбало нерухоме «Професійний клуб «Металург», а саме поля, будівлі, паркан тощо. Але це не має жодного відношення до земельної ділянки, вона не входить в перелік і жодним чином не реалізовувалась на торгах.

По-друге, згідно з законом “Про оренду землі” – орендар має право  використання земельної ділянки тільки за її цільовим призначенням.  Закон чітко визначає умови використання комунальної землі.
Крім того, орендодавець повинен зафіксувати всі умови та обов’язки в договорі і стежити за їх дотриманням. В даному випадку договір був укладений між міською радою та Ларисою Пархоменко, де рада є орендодавцем, а отже контролером.

ВИСНОВОК

  • Підприємець або фірма, що орендує ділянку не може робити з нею щось на власний розсуд, а тільки згідно договору оренди, що має бути укладений за законом. 

 

Згадала про стадіон і депутатка Олена Галкіна в програмі “Спитай у депутата”.

МЕСЕДЖ 3:”Ця ділянка вона була в оренді спочатку. Місто орендувало її “

ПЕРЕВІРКА

Ведуча телепрограми задає питання про те, чи була земля в оренді у міста. Олена Галкіна погоджується з цим. Проте земля, що є комунальною власністю належить територіальній громаді міста в особі міської ради. Тобто за цією логікою місто передало в оренду ділянку собі ж.

ВИСНОВОК

  • Комунальна земля є власністю міста і не потребує оформлення права оренди.

 

Автор. Вероніка Хорольська

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Придія фейкам і маніпуляціям під час місцевих виборів” факчекерами ресур “Запорізський Центр рослідувань”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja