Лайфхак від тернопільського екс-нардепа – хочеш щоб тебе згадали? Поманіпулюй!      – Без Брехні
Фактчек-регіон

Лайфхак від тернопільського екс-нардепа – хочеш щоб тебе згадали? Поманіпулюй!     

Народний депутат України 8-го скликання із Тернополя Роман Заставний («Народний фронт») вирішив нагадати про себе і про свої «здобутки» постом у соцмережах.

Так, екс-нардеп вирішив розповісти, завдяки кому у «файному місті» відремонтували великі об’єкти, а Тернопіль отримав сучасний вигляд. Чи справедливо Заставний «приписав» заслуги собі та своїм колегам, розбиралися фактчекери.

 

МЕСЕДЖ 1. «Тішимося конкретними результатами роботи тернопільських підприємців:  реконструкція Привокзальної площі,  оновлення вул. Чорновола,  облаштування пішохідно-велосипедної доріжки на вул. Чумацькій,  ремонт дамби міста…»

ВЕРДИКТ: ПРАВДА частково МАНІПУЛЯЦІЯ 

ДОКАЗИ ТА АРГУМЕНТИ:

Так, дійсно, у Тернополі цього літа оновили вулицю В. Чорновола, яка веде до центральної площі – Театрального майдану , а також облаштували пішохідну та велодоріжки до «Дальнього пляжу» і на початку вересня розпочали реконструкцію Привокзальної площі. Окрім  того, минулого року завершили ремонт дамби ставу.

Проте у своєму дописі на сторінці у Facebook Роман Заставний чомусь приписує проведені ремонтні роботи у місті підприємцям, називаючи це результатами їхньої роботи. Екс-нардеп у даному випадку вдається до маніпуляцію, про що вже стає відомо із наступного речення його допису.

 

МЕСЕДЖ 2. «Все це було б неможливо без співпраці тернопільських підприємців і депутатської групи минулої Верховної Ради «Тернопільщина». Фінансували ці ремонти спільно з міського бюджету, який складається зі сплачених податків місцевих підприємців, та з державних грошей, які надходили в Тернопіль за клопотанням народних депутатів з нашої області».


ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА / МАНІПУЛЯЦІЯ 

ДОКАЗИ ТА АРГУМЕНТИ:

Теза щодо клопотання про виділення коштів депутатською групою минулої Верховної Ради «Тернопільщина» є неправдою, оскільки серед усіх депутатських запитів, що подали члени міжфракційного об’єднання, до якого входили 14 депутатів, а саме Тарас Юрик, Олег Барна, Ігор Побер, Юрій Чижмарь, Володимир Соляр, Степан Кубів, Тарас Батенко, Наталія Кацер-Бучковська, Микола Люшняк, Михайло Головко, Тарас Пастух, Руслан Князевич, Михайло Довбенко, як і сам Роман Заставний, який очолював об’єднання, жодного із проханням про виділення коштів на вище зазначені об’єкти, немає.

Окрім того, говорячи про місцевий бюджет, Заставний забув згадати, що його наповнення відбувається в тому числі і за рахунок коштів, які тернополяни сплачують зі своїх зарплат у вигляді податків на доходи фізичних осіб. За рахунок цих коштів і ремонтуються дороги та подібні об’єкти.

Для прикладу, при зарплаті 10 тис. гривень тернополянин сплачує 18% ПДФО, що становить 1 800 грн. А це – сума немаленька, погодьтеся, враховуючи, що населення міста, за даними Головного управління статистики, становить на 1 серпня 2019 року 222 тис. 358 осіб.

Тобто Заставний маніпулює, коли стверджує, що ремонт проводили лише завдяки зусиллям місцевих підприємців, і не враховує податки сплачені фізичними особами, тобто кожним із нас.

 

Автор: Світлана Величко, Тернопільський Медіа Центр

Матеріал підготовлено за підтримки Internews Ukraine в рамках проекту «Фактчек – інструмент контролю в регіонах України виборчої і післявиборчої риторики, подій, публікацій в ЗМІ»

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja