Топ-2 небензі. Скандальні і маніпулятивні заяви постпред рф при ООН – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіонХерсонщина

Топ-2 небензі. Скандальні і маніпулятивні заяви постпред рф при ООН

Постпред росії при ООН володимир небензя на останніх засіданнях почав знову активно робити жорсткі пропагандистські меседжі по важливим на поточний час темам. Ми дослідили дві такі скандальні заяви. Де маніпулював і казав неправду небензя – далі у матеріалі.

 

МЕСЕДЖ 1. На засіданні Радбезу ООН щодо вибухів на газопроводах «Північний потік» постпред заявив: «Розслідування, які проводять скандинавські держави та Німеччина, не просто нетранспарентні, а і, як це вже цілком очевидно, спрямовані виключно на те, щоб «замести сліди» й вигородити старшого американського брата». 

Після вибухів на північних потоках росія звинуватила США у цій диверсії, мовляв це вигідно Сполученим штатам, бо дозволяє ще більше активізувати економічну експансію у Європі і підсадити європейські країни на свій газ. Проте, жодного факту як завжди росія не надала.

В той же час, з перших тижнів після інциденту з’явилися факти, які свідчать про ймовірну причетність до цих подій саме росії. У жовтні 2022 року, менш ніж за два тижні після вибухів, прем’єр-міністерка Швеції заявила, що Швеція відхилила вимогу росії щодо доступа до розслідування витоків газу на російських газопроводах. Про це повідомляв Bloomberg.

«Попередні розслідування в Швеції є конфіденційними, і це, очевидно, також стосується цього випадку», — сказала очільниця уряду Магдалена Андерссон. Росія планувала залучити до розслідування представників влади та державну газову компанію «Газпром».

Служба безпеки Швеції дійшла висновку, що причиною витоків газу стали підводні вибухи. Андерссон зазначила, що окрім попереднього розслідування, шведська влада координує дії з Данією та Німеччиною.

«Це сталося у виключній економічній зоні Швеції, а не на нашій території, тому це не напад на Швецію, але це серйозно, не в останню чергу з огляду на напружену ситуацію з політикою безпеки», — сказала прем’єр-міністерка.

Тож недопуск росії до розслідування спричинив нову хвилю пропагандистських, що таким чином скандинавські країни прикривають США.

 

МЕСЕДЖ 2. «Захід цілеспрямовано готував Україну до війни з росією: «Починати «відлік історії» з 24 лютого 2022 року, ігноруючи все, що відбувалося до цього, – це навмисна спроба колективного Заходу ввести в оману і приховати справжні причини конфлікту, які є ключовими для розуміння перспектив його мирного вирішення». 

Тут небензя намагається переконати цивілізований світ у тому, що Захід все робив, щоб змусити росію розпочати так зване «сво». І спектр пропагандистських кліше тут можна взяти для розвінчування безліч. Проте, напевно ключовий буде про зброю – як на це неодноразово наголошували пропагандисти і сам небензя. Бази НАТО, накачування зброєю, Україна готується до нападу.

Але варто привести один факт. До початку війни вся допомога США Україні за декілька років склала не більше 500 млн доларів. Після повномасштабного нападу тільки США у 2022 році виділили Україні 36 млрд допомоги. А у перспективі 2023 року ця сума може подвоїтися. http://surl.li/fgkpp

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання «Вгору»  

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja