У Львові за останні 5 років менше відремонтовано дорогі ніж раніше | МАНІПУЛЯЦІЯ – Без Брехні
ЛьвівщинаФактчек-регіон

У Львові за останні 5 років менше відремонтовано дорогі ніж раніше | МАНІПУЛЯЦІЯ

Народний депутат України, та кандидат на посаду голови Львовської ОТГ Олег Синютка заявив, що масштаби ремонтів доріг скоротилися.

«З 2007- 2014 роках, працюючи на посаді першого заступника міського голови Львова, я координував проєкти ремонту і будівництва доріг в місті. За ці роки ми відремонтували більше мільйона квадратних метрів доріг. І це були не поверхневі роботи, а комплексні ремонти з заміною комунікаційних мереж. Прикро чути, що масштаби ремонтів доріг в місті скоротилися», – написав на своїй сторінці у Фейсбуці Олег Синютка. Чи справді це так – у нашому фактчеку.

ПЕРЕВІРКА

Втім, дані міської ради свідчать, що загальна площа відремонтованих у 2015-2020 роках доріг, як мінімум, не менша ніж за 7 попередніх.

Так, у 2015 році було капітально відремонтовано понад 13 вулиць міста. Загалом доріг та тротуарів було капітально відремонтовано 180 тис.кв.м, а ще 121 тис.кв.м. реконструйовано.

У 2016 році в місті 137,6 тис.кв.м. було збудовано та реконструйовано,  капітально відремонтовано 319,6 тис.кв.м. Понад 300 тис. кв.м. доріг було відремонтовано 2017 року.  У 2018 році районними адміністраціями і ЛКП «Львівавтодор» було відремонтовано більше 400 тис. кв.м доріг тротуарів.

Відтак, лише за згадані 4 роки обсяг відремонтованих доріг сягнув понад згаданий народним депутатом мільйон квадратних метрів

Про кількість відремонтованих квадратних метрів за 2019 рік у мерії наразі не повідомляють, але зазначають, що було завершено капітальний ремонт вул. Личаківської. Розпочато капітальний ремонт вул. Замартинівської. Проведено капітальний ремонт вул. Пластової, Просвіти, Котлярської, Зимновідської-Станційної тощо. Капітальний ремонт передбачав заміну усіх комунікацій – водопроводів, каналізації, теплових мереж, дорожнього полотна, облаштування освітлення. Також було розпочато будівництво гравійної дороги від західного обходу м. Львова до житлового масиву «Білогорща».

До кінця цього року  у Львові планують відремонтувати близько 50 вулиць.  Зараз ремонтуються  вулиці Шевченка, Хмельницького, Орлика, Курмановича, Пекарську. З 28 вересня розпочинається ремонт вулиці Бандери протяжністю понад 1 км. Завершується ремонт на вулиці Хуторівка.

Не згадав Олег Синютка і про те, що наперередодні проведення Євро-2012 уряд виділяв Львову кошти з державного бюджету як фінансову допомогу на безповоротній основі  на ремонт доріг. Без цих коштів кількість  відремонтованих доріг могла бути зовсім іншою.

Так 10 жовтня 2011 року міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що Львів відремонтував з початку 2011 року доріг на 300 млн грн у межах державної програми підготовки до Євро-2012, повідомляло видання Zaxid.net. Тоді було відремонтовано основні магістралей та близько 50 міжквартальних вулиць. Заради справедливості треба згадати, що не всі обіцяні державою кошти надійшли, і борги підрядникам Львів віддавав уже зі свого бюджету. Але це не змінює факту, що ремонт цих вулиць розпочали в межах державної програми.

ВИСНОВОК 

  • ІА Дивись.info проаналізувала слова народного депутата Олега Синютки і  дійшла висновку, що політик вдався до маніпуляції, заявивши про скорочення масштабів ремонтів доріг у місті та щодо площі відремонтованих доріг.
  • Не згадав він і про причини свого успіху, а саме: про кошти виділені урядом Львову на ремонт доріг до Євро-2012. Зрештою, як і тоді, коли Олег Синютка був першим заступником міського голови, так і сьогодні мером Львова є Анедрій Садовий.    

 

Матеріал підготовлено в рамках проекту “”Придія фейкам і маніпуляціям під час місцевих виборів” факчекерами ресурсу Dyvys.info

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja