Вінницькій області виділено 202 млн. грн. на автомобілі швидкої допомоги: правда чи ні? – Без Брехні
Фактчек-регіон

Вінницькій області виділено 202 млн. грн. на автомобілі швидкої допомоги: правда чи ні?

Голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій під час зустрічі з представниками Вінницького центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, у рамках якої відбувалася передача нових дефібриляторів для реанімації пацієнтів, розповідав про досягнення у напрямку розвитку екстреної медицини. Зокрема, заявив, що цьогоріч Вінницькій області з держбюджету виділено 202 млн. грн. на придбання автомобілів швидкої допомоги. Такі слова швидко підхопили місцеві ЗМІ.

Чи відповідає заявлена цифра дійсності – перевірили експерти «БезБ»

ВЕРДИКТ: ФАКТИЧНА ПОМИЛКА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ

Тема реформування екстреної медицини останнім часом не стоїть на місці. Так, в червні минулого року було оприлюднено нову концепцію розвитку екстреної медичної допомоги. Далі поступово відбувалися кроки до затвердження та реалізації цієї концепції. Закупівля спеціалізованого санітарного транспорту екстреної медичної допомоги  – один із елементів даної реформи.

Так, у держбюджеті на 2019 рік передбачено 1 млрд грн. на реалізацію пілотного проекту з розвитку системи екстреної медичної допомоги. Мова йде і про центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Вінницької області.

Це було затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 22 травня 2019 року № 425 «Деякі питання реалізації пілотного проекту щодо розвитку системи екстреної медичної допомоги у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та м. Києві та створення оперативно-диспетчерських служб».

Цією ж постановою визначено порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію пілотного проекту.

Відповідно до розподілу субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, обласний бюджет Вінницької області поповнився на 202 млн 24,6 тис. грн.

Серед них – 200 млн 331,8 тис. грн  – видатки, пов’язані із закупівлею спеціалізованого транспорту екстреної медичної допомоги, тобто автомобілів швидкої допомоги.

Очільник Вінницької ОДА Валерій Коровій під час зустрічі з представниками Вінницького центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф зазначив, що всі 202 млн грн виділено на придбання автомобілів швидкої допомоги, чим самим допустив фактичну помилку.

 

Автор: Сніжана Шпікіна

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja