Як інтернет-видання «Гуляйполе-City» викривило інформацію про фінансування обладнання для ремонту доріг – Без Брехні
Фактчек-регіон

Як інтернет-видання «Гуляйполе-City» викривило інформацію про фінансування обладнання для ремонту доріг

Сайт інтерет-видання «Гуляйполе-City» повідомив про латання асфальту новим обладнанням, яке Гуляйпільська міська рада закупила за рахунок інфраструктурної субвенції у 2018 році, а також за кошти громади. Загальна кількість грошей – більше 200 тисяч гривень. 

 

ТЕЗА 1: «У Гуляйполі закупили обладнання для ремонту доріг та латають ями старим асфальтобетоном. У Гуляйпільській міськраді розповіли, що «Міра» та повітродувка придбані за рахунок інфраструктурної субвенції ще у 2018 році»

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України № 201-р від 4 квітня 2018 року «Про затвердження розподілу обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у 2018 році» (мал. 1) Гуляйпільській об’єднаній територіальній громаді всього було виділено 5,2 млн грн субвенції (мал. 2).

Мал. 1. Розпорядження КабМінУ

 

У паспорті бюджетної програми виконавчого комітету Гуляйпільської міської ради станом на 1 січня 2019 року зазначено, що утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури було виділено 5,3 млн грн (мал. 2).

 

ТЕЗА 2: «Комплексне обладнання коштує близько 198 тисяч гривень, повітродувка – 7400 гривень. Віброплиту вартістю 20300 гривень придбали за кошт громади»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

У повідомленні було сказано, що комплексне обладнання для ремонту доріг «Міра-3»  використовується КП «Благоустрійсервіс», і було куплене за 198 тис. грн, повітродувка – за 7,4 тис. грн та віброплитка – за 20,3 тис. грн. У загальному Гуляйпільська міська рада витратила на обладнання 225, 4 тис. грн.

На сайті ProZorro  є договір аукціону від 1 жовтня 2018 року про купівлю двох установок для ремонту доріг на суму 396 тис. грн (мал. 3).

Сума відрізняється від сайту ProZorro на майже 171 тис. грн. Це означає, що видання «Гуляйполе-City» маніпулювало кількістю грошей на придбання устаткування для ремонту доріг.

 

Автор: Олена Кулага

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja