Як народний депутат Юрій Солод маніпулює показниками заборгованості населення по ЖКХ   – Без Брехні
Фактчек-регіон

Як народний депутат Юрій Солод маніпулює показниками заборгованості населення по ЖКХ  

Народний депутат Юрій Солод, який був обраний від Політичної партії “ОП – ЗА ЖИТТЯ” в Донецькому регіоні 30 вересня зробив пост на своїй сторінці в facebook, де вказав, що заборгованість населення за послуги ЖКГ вже перевищила «рекордну позначку в 60 мільярдів гривень». За словами Юрія Солода, це результат того, що люди просто не в змозі платити за комунальні послуги. Чи відповідає дійсності заява нардепа – перевірили фактчекери.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

 Одразу слід зауважити, депутат Юрій Солод у своєму пості не вказує період, чи дату на яку зафіксована дана цифра заборгованості населення по ЖКХ, що вже можна трактувати, як ознаку маніпулятивності заяви.

Враховуючи, що заява пролунала 30 вересня, то вирогідніще за все слід розглянути показники заборгованості в поточному році, які Держстат фіксує щомісяця.

В 2019 році пікові показники заборгованості по сплаті ЖКХ населенням були зафіксовані у січні і лютому – в лютому вони склади найбільшу цифру 69,4 млрд грн. Але вже з березня українці активно почали погашають борги попередніх періодів і динаміка пішла вниз. Загальна сума заборгованості за підсумками серпня (останні дані на момент заяви нардепа) склала 52,1 млрд грн. Про цей йдеться в експрес-випуску Державної служби статистики від 30 вересня.

Тому є підстава вважати, що заява народного депутата є маніпулятивною, бо на момент оприлюднення містила неточні дані. Крім того, вони були подані в узагальненій формі.

 

Наталка Пишна, Технополіс, м.Краматорськ

Матеріал підготовлено за підтримки Internews Ukraine в рамках проекту «Фактчек – інструмент контролю в регіонах України виборчої і післявиборчої риторики, подій, публікацій в ЗМІ»

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja