Як у кандидати у депутати до Слов’янської міськради йде неіснуюча “Міс Миру” | НЕПРАВДА І МАНІПУЛЯЦІЯ – Без Брехні
ДонеччинаФактчек-регіон

Як у кандидати у депутати до Слов’янської міськради йде неіснуюча “Міс Миру” | НЕПРАВДА І МАНІПУЛЯЦІЯ

Місцеві вибори через кілька днів. І з кожним днем з’являється все більше рекламних публікацій, які так або інакше піарять кандидатів і кандидаток у органи влади. Серед  безлічі матеріалів з ознаками політичної реклами є такі,  в яких навіть прекрасні образи деяких кандидатів починають, м’яко кажучи, згасати.

Так на Донеччині інтернет-видання «Карачун» оприлюднило матеріал під гучною назвою «В Славянске в депутаты идет Мисс Мира: кто она?». Мова йде про 28-річну Марину Кушнір, яка очолює виборчий список кандидатів в депутати Слов’янської міської ради на місцевих виборах від партії «За майбутнє».

Стаття не має позначки «політична реклама», але саме такою вона і є. Між описами ділових якостей дівчини міститься і наступна інформація:

Ані трохи не зменшуючи красу дівчини, слід зазначити, що посилання на її перемоги у престижних конкурсах – це відверте перебільшення з ознаками маніпуляції.

ПЕРЕВІРКА

У 1991 році, після здобуття незалежності, Україна стала самостійним членом федерацій, які проводять офіційні конкурси краси. Таких федерацій три: «Міс Світ», «Міс Всесвіт» і «Міс Європа». За ці роки українки завоювали не один титул на світових подіумах. Але шлях до них йшов через офіційний конкурс  «Міс Україна».

Марина Кушнір, дійсно, брала участь у IX Національному телеконкурсі краси та таланту «Королева України 2016» і увійшла у шестірку переможниць. Про це згадує видання «Теленеделя».

Переможниця саме цього телеконкурсу  Вероніка Михайлішин їз Івано-Франковська представляла Україну у 2016 на конкурсі “Miss Grand International” в США. Марина Кушнір з якихось причин участь у конкурсі не брала.

В конкурсі «Міс Світу» в 2016 і в подальші роки кандидатка в депутати Марина Кушнір участь не брала – інформація про неї на офіційних сайтах світових конкурсів краси відсутня.

Але, можливо, автор матеріалу, який назвався просто «Донбасс Политический» не зовсім розбирається в тонкощах конкурсів краси, тому і надав Марині Кушнір титул «Місс Мира» (мовою оригіналу).

Але ж в статті з’являється  ще один титул кандидатки Кушнір – «Мисс модель Мира».

Мережа дає інформацію і про цей конкурс. Перемогу в ньому отримала тільки одна українка – Лілія Галушко в 2017 році. І знов обійшлося без Марини Кушнір.

Залишається перевірити титул «Міс планета» (в інших інтерпретаціях «Міс Земля»). Але і в даному конкурсі серед переможців ім’я пані Кушнір відсутнє.

Припущення у фактчекінгу – не допустима річ. Проте у даному випадку можемо припустити, що Марина Кушнір чи подавала заявку на участь у цих конкурсах, чи приймала участь, але не досягла переможних результатів. Однак, це не виключає того, що у повідомленні у видання подана недостовірна інформація маніпулятивного характеру.

ВИСНОВКИ

  • Запит на оновлення місцевої влади існує. Це нормально. Біда в тому, що коли дізнаєшся, хто хоче прийти на зміну існуючої влади, настає острах. У рядового виборця намагаються наполегливо впихати історії, що розсипаються на порох при скромній спробі знайти вказані факти. Дійсно, деяким представникам молоді приємніше віддати свій голос всесвітньо відомій красуні, ніж іншому політику.
  • Звісно, автор матеріалу міг технічно помилитися, заплутавши в конкурсах і титулах. Але матеріал було опубліковано 13 жовтня. З того часу у нього 0 (нуль) коментарів. Не спростовує інформацію і героїня – кандидатка в депутати міської ради Слов’янська   Марина Кушнір. Тому інформація стосовно кандидата у депутати Марини Кушнір можна назвати стовідсотково маніпулятивною і недостовірною.

 

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Протидія фейкам і маніпуляціям під час місцевих виборів” 

Авторка. Наталія Пишна

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja