«Зачем вы такие вопросы задаете тупые?» – як очільник Дніпра здобутками міста в ProZorro вихвалявся – Без Брехні
Фактчек-регіон

«Зачем вы такие вопросы задаете тупые?» – як очільник Дніпра здобутками міста в ProZorro вихвалявся

Цікавий курйоз виник на черговій сесії Дніпровської міськради. Депутат Олександр Купрієнко задав меру питання про те, чому продаж і оренда комунальної власності не висвітлюється на сайті міськради. Філатов відповів, що це можна подивитися на сайті державних закупівель ProZorro й розізлився через «тупі» запитання: «Скажите, господин Куприенко, вот вы поставили у себя на столе (таблички, — ред.) «Прозоре Дніпро». А вы знаете о существовании системы ProZorro, которая, по своим данным, нашу территориальную громаду ставит чуть ли не на четвертое место в Украине? Знаете или нет? Скажите, да или нет? Да? А нах*я вы вопросы такие задаете тупые?»

 

ТЕЗА 1: «А вы знаете о существовании системы ProZorro, которая, по своим данным, нашу территориальную громаду ставит чуть ли не на четвертое место в Украине?»

ВЕРДИКТ: ПРАВДА з ознаками МАНІПУЛЯЦІЇ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Очільник Дніпра не вказує, до якого, власне, рейтингу потрапляє громада. Втім, очевидно, що в даному контексті мер хотів нагадати про здобутки області в системі публічних закупівель, тож шукаємо рейтинги саме там.

ProZorro має систему публічного моніторингу, де можна відслідкувати здобутки окремих регіонів та «накопати» багато аналітики. Борис Філатов не помилився, адже наразі Дніпропетровська область не входить до «трійки» лідерів за кількістю зекономлених коштів (система розроблена для забезпечення прозорості  державних торгів та економії бюджетних коштів). Наразі, згідно інформації аналітичного порталу ProZorro, регіон зміг укласти понад 180 тис. процедур, зекономивши 2,5 млрд грн.

Випереджає регіон:

  • Київська область – договорів укладено понад 412 тис., економія – 21,68 млрд грн;
  • Львівська область – попри невелику кількість угод (майже 100 тис.) вдалося зекономити 2,97 млрд грн. державних коштів;
  • Харківська область – кількість угод – понад 139 тис., економія – 2,91 млрд грн;

Тобто, Дніпропетровський регіон дійсно посідає 4 позицію у рейтингу економії коштів ProZorro. Це показники за 2018-2019 рр.

 Якщо оцінювати показники за всі роки існування ProZorro (понад 3 р.), Дніпропетровська область зекономила 4,77 млрд грн, уклавши понад 330 тис. угод. Регіон посідає 3 місце, випереджаючи Харківський.

 

Автор: Артем Листопад

Матеріал підготовлено за підтримки Internews Ukraine в рамках проекту «Фактчек – інструмент контролю в регіонах України виборчої і післявиборчої риторики, подій, публікацій в ЗМІ»

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja