Україна у рейтингу Захисту прав власності – з 2014 року мінус 19 і 27 сходинок по окремим позиціям – Без Брехні
Інфографіка

Україна у рейтингу Захисту прав власності – з 2014 року мінус 19 і 27 сходинок по окремим позиціям

Міжнародний індекс захисту прав власності (The International Property Right Index) – видається з 2007 року Міжнародним Альянсом прав власності (The Property Rights Alliance) і базується на статистичному аналізі даних Організації економічного співробітництва та розвитку, Світового банку, Світової Організації Торгівлі організації, міжнародних і національних дослідницьких центрів

Індекс вимірює досягнення країни з точки зору стану та ефективності захисту прав приватної власності в трьох основних категоріях:

Правова і політичне середовище: незалежність судової системи і неупередженість судів, верховенство закону, політична стабільність, рівень корупції.

Права на фізичну власність: захист фізичних прав власності, реєстрація власності, доступність позик.

Права на інтелектуальну власність: захист інтелектуальних прав власності, захист патентного права, рівень «піратства».

Даний матеріал – перша частина аналізу, де демонструються загальне положення України в рейтингу, а також деталізація по першому блоку – «Правова і політичне середовище».

Слід констатувати, що з чотирьох параметрів даного підрозділу рейтингу наша держава має наступну динаміку:

– Загальне положення – пониження на 40 пунктів з 2014 року;

– «Незалежність судової влади» – пониження на 27 пунктів з 2014 року;

– «Верховенство права» – пониження на 27 пунктів з 2014 року;

– «Політична стабільність» – пониження на 66 пунктів з 2014 року;

– «Антикорупційний контроль» – пониження на 19 пунктів з 2014 року;

Найбільш вражає суттєва втрати пунктів рейтингу по «Незалежності судової влади», «Верховенству права», «Антикорупційному контролю». І це на тлі «успішних» реформ!

Джерело:

https://www.internationalpropertyrightsindex.org/country/poland

https://www.internationalpropertyrightsindex.org/country/russia

https://www.internationalpropertyrightsindex.org/country/ukraine

Автор аналітики: Костянтин Денисов, кандидат економічних наук

 

PS. «БезБ» започатковав рубрику «10 років пАкращення». Підґрунтям для початку роботи над нею стало декілька меседжів, які активно використовували (інколи маніпулятивно) за часів вже попередньої влади та під час останніх президентських перегонів.  А саме:

  1. Україна і Польща, після розвалу соціалістичного блоку, мали  однаковий економічний потенціал, тому досягнення нашого західного сусіда часто згадують, як докір недолугості правлячої еліти нашої держави.
  2. «В Україні краще ніж у Росії» – даний меседж не конкретизує, за якими критеріями «краще». Звичайно, ми маємо безперечні досягнення в області демократії, народовладдя, волевиявленні громадян. Однак, є ще інший бік «медалі краще» – економічний. І тут не все так однозначно, зважаючи на те, що Росія – світовий постачальник нафти і газу.
  3. Період в 10 років був вибраний за наступних причин. По-перше, і «злочинна влада Януковича» у 2010 році і проєвропейська Порошенко у 2014 році отримали мандат виборців фактично під ідентичними гаслами: «Будуємо нову країну» («Партія регіонів»), «Жити по-новому» (БПП «Солідарність»). По-друге, під час правління кожна з «політичних еліт» пишалась своїми досягненнями, прорахунки і недоліки списуючи на «попєрєдників», або «злочинну владу». Водночас, після втрати керма керування країною, і перша, і друга еліти отримували різко негативний статус.

Враховуючи, що пересічний громадянин дуже часто опиняється в полоні маніпулятивної риторики або емоційних меседжів, «БезБ» говоритиме мовою фактів. Рубрика «10 років пАкращення» не носить формат викриття, але має на меті просвітницьку, пізнавальну функцію – надати фактичну, реалістичну картину економічного розвитку країни за останні 10 років.

Кожна публікація розкриватиме в доступній формі (через інфографіку і короткий опис) один із економічних або соціальних аспектів. До того ж, буде продемонстровано співвідношення показників України до Польщі і Росії.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja