Штам “омікрон”: російський академік поширює ФЕЙК про штучне “виведення” вірусу англійцями – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфи

Штам “омікрон”: російський академік поширює ФЕЙК про штучне “виведення” вірусу англійцями

Російським інтернетом шириться конспірологічна версія, що “Омікрон” “вивели англійці”. Це твердження висловив Петро Чумаков, російський академік, завідувач лабораторії поліферації клітин Інституту молекулярної біології В.О. Енгельгардт. Вчений запевняє, що вірус створили англійці і навмисне зробили його супер “ослабленим”.

 

ТЕЗА1: “Я вважаю, що це так. Що це англійці. Вирішили припинити пандемію, тому що зараз настав час рішучих якихось змін у світі.

Насправді “людського сліду” у виникненні штаму “Омікрон” немає. Ми вже писали, що вперше варіант вірусу виявили в Південній Африканській Республіці, і до Великобританії його поява немає жодного стосунку. Лікарка, голова Південно-Африканської медичної асоціації Анжеліка Кутзі 18 листопада повідомила консультативний комітет з вакцинації про підтверджений діагноз Covid-19 у пацієнтів, які не мали звичних для коронавірусної хвороби симптомів. За її словами, серед них були молоді люди різного походження та етнічної приналежності із сильною втомлюваністю, а також 6-річна дитина з дуже високою частотою пульсу. Ніхто з них не втратив смаку чи запаху.

Про свої спостереження представниця асоціації медиків повідомила ВООЗ 24 листопада. 26 листопада міжнародна організація надала варіанту вірусу статусу такого, “що викликає занепокоєння”. Це означає найвищий рівень небезпеки у класифікації організації. Наразі вивчення нового штаму вірусу ще триває. ВООЗ координує роботу науковців у всьому світі, щоб краще зрозуміти новий варіант. Перевірка включає оцінку передачі, симптоматику, ефективність вакцин і діагностичних тестів, а також продуктивність лікування. Проте жодних заяв про штучне походження вірусу ані ВООЗ, ані інші авторитетні організації не робили. 

Важливий масив доказів незалежної появи нового варіанту SARS-COV-2 був опублікований 10 грудня Міністерством охорони здоров’я Південної Африки. У ньому вказано, що у ПАР з 7 листопада до 4 грудня 2021 року на національному рівні зареєстрували 89 651 випадок. В останню семиденку в провінції Гаутенг кількість інфікування зросла на 415%, у порівнянні з попереднім тижнем. Тоді як госпіталізація зросла на 204%. Нещодавні результати геномного секвенування показали, що “Омікрон” був панівним варіантом серед зразків, секвенованих упродовж листопада 2021 року і становив 70%. Виявлений штам, швидше за все, є причиною збільшення кількості нових випадків захворювання на провінції Гаутенг протягом останніх трьох тижнів, зазначають лікарі.

ТЕЗА2: Це не просто мутація. Це вони зібрали всі мутації, які були відомі, які зустрічаються в цьому вірусі вже спонтанно, тобто коли він еволюціонував… Вони зібрали всі ці мутації в одному штамі”

 

Щодо мутацій, то це нормальний процес у вірусу, який еволюціонує, стверджує Шенон Пікок, очільниця програми генетичного секвенування Кембриджському університеті. Фахівчиня підкреслює, що новий варіант міг розвинутись у когось, хто вже був інфікованим, проте не зміг позбутися вірусу. Це дало йому можливість генетично еволюціонувати. За таким сценарієм виник варіант «альфа». Вперше його виявили в Великій Британії. Мутація сформувалася у людини з ослабленим імунітетом. 

Марк Вулхаус, професор епідеміології інфекційних захворювань Единбурзького університету зауважив, що нікого не має дивувати поява нового варіанта SARS-CoV-2. Зазначає, слід було очікувати на новий штам, що передається швидше, ніж попередній варіант або який краще уникає природного та штучного імунітету чи об’єднує у собі всі варіації.  

Що ще відомо про новий штам?

Станом на 14 грудня варіант “Омікрон” виявили у жителів 77 країн. Новий варіант не спричиняє важкі симптоми. Зокрема, у ПАР лише 30% госпіталізацій за останні тижні були серйозними, що приблизно вдвічі менше, ніж у попередніх хвилях. Всього 3% з них – летальні випадки, на відміну від 20% при ранніх спалахах, зазначають місцеві медики. Також відомо, що “Омікрон” заразніший за “Дельту” та стійкіший до вакцин. Компанія, що займається виробництвом вакцини Pfizer, опублікувала дослідження, в якому стверджує, що новий штам можуть нейтралізувати три дози вакцини, а дві дози не забезпечать надійний захист. 

 

Авторка. Катерина Філімонович

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja