Фактчек-інтеграція в медіаграмотність – Без Брехні
Проєкти

Фактчек-інтеграція в медіаграмотність

Наша багаторічна практика роботи в форматі фактчек, понад 65 практичних тренінгів, семінарів та майстер класів, напрацювання авторських методичних програм та посібників, показали, що фактчекінг достатньо непростий медійний формат. Ще більш непросте завдання – вписати його в систему медіаграмотності. І зробити це доступно, зрозуміло, а головне – в тій формі, яка буде цікава не тільки фахівцям медійної справи. Плідна співпраця останні пів року з Академією Української преси дала можливість, «практично обкатати» ідеї адаптації нового продукту до медіаграмотних потреб  – більш ніж півтора десятка тренінгів з майбутніми тренерами, відгуки, зауваження, поради, аналіз власних помилок – створили підґрунтя для реалізації амбіційного починання.

Один з таких кроків – участь у створенні в групі з такими потужними експертами як Тетяна Іванова, Олена Тараненко, Георгій Почепцов, Андрій Юричко, Роман Бабак Практичного посібника з медіаграмотності для мультиплікаторів, що недавно побачив світ завдяки Академії Української преси та DW Akademie.

В посібнику представлені в доступній формі напрацювання нашого проекту в таких питаннях як: алгоритм фактчекінгу, робота з джерелами, опис методів фактологічної маніпуляції та маркери їх розпізнавання. Матеріали базуються на реальних кейсах, прикладах з публікацій в сьогоднішніх медіа. Крім того, до кожної з тем додані описи інтерактивів, ігр, практик, методичні рекомендації.

Слід наголосити, що факчек гармонізовано з іншими темами посібника, які розкривають найважливіші аспекти медіаграмотності.

Звичайно, що весь пласт знань, як фахівців нашого проекту, так і інших професійних авторів і майстер-тренерів Академії Української преси, які згуртував в єдиний «бойовий» колектив Валерій Іванов, президент Академії, не міг вміститися на сотні сторінок. Тому сподіваємось, що це лише перший крок. Але приємно, що вже зараз, фактчек вдалося інтегрувати в медіграмотне середовище.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja