Львівські пляцки з присмаком фактчеку – Без Брехні
Проєкти

Львівські пляцки з присмаком фактчеку

Весняний тренінговий сезон проект «БезБрехні» розпочав з заходу в Льовові і відзначився тим, що зібрав невелику (наприклад, з київським заходом) аудиторію, але здебільшого з молодого покоління журналістів. Серед учасників були вже і досвідчені медійники, які мають вже кілька років роботи в медіа, і журналісти-початківці з середовища студентів факультетів журналістики (Львова, Чернівців, Сум, Чернігова), що поєднують навчання і працю.

В той же час, для обох категорій фактчек виявився новим, цікавим інструментом, нестандартним методом контролю за публічною риторикою державних та політичних діячів, лідерів суспільної думки, експертів. Ще більший відгук аудиторії отримали практики з фактчекінгу передвиборчих білбордів, так розбору кейсу про фейкову подію, в основі якого лежало одне з ключових правил фактчекінгу – робота з документальними та візуальними деталями.

Цей навичок був закріплений роботою у групах – кожна отримувала зображення певного місця (з різних міст України). Шукаючи «ключі» – дрібні деталі архітектури, транспорту, аналізуючи одяг людей, назви закладів, дорожні знаки та розмітку, оголошення та вивіски – журналісти повинні були визначити в якому місті зроблено фото.

Не менш активно групи розбиралися у застосуванні елементів і принципів журналістики даних, коли за допомогою опрацювання декількох цифрових показників створювався повноцінний журналістський матеріал. Головний аспект вправи – не перетворити дослідження даних в маніпуляцію ними.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja