БРЕХНЯ російської пропаганди про відновлення роботи університетів і коледжів у Маріуполі – Без Брехні
ДніпропетровщинаПропаганда-СТОПФактчек

БРЕХНЯ російської пропаганди про відновлення роботи університетів і коледжів у Маріуполі

Російська пропаганда намагається продемонструвати світу, що вона відновлює мирне життя в Маріуполі. Одним з напрямків такої демонстрації є освіта. Днями окупанти поширили повідомлення про відновлення роботи університетів і коледжів на території міста. Проте – це відверта брехня!

 

МЕСЕДЖ 1.  Маріупольський державний університет відновлює свою роботу в Маріуполі

У оголошеннях, які ширяться російськими пабліками, йдеться про продовження навчання та вступ до МДУ на території Маріуполя.

По-перше, e таких оголошеннях рашисти не показують реальний стан будівлі вишу, а використовують старі світлини. Адже внаслідок обстрілів з боку росіян будівля МДУ зазнала значних ушкоджень.
По-друге, 31 травня 2022 року ректор Маріупольського державного університету Микола Трофименко зробив офіційне звернення, пояснивши, що, згідно з наказом Міністерства освіти і науки України, університет тимчасово переміщено до Києва. МДУ відновив свою діяльність на базі одного з київський вишів, де перебуває і вся адміністрація. Про це йдеться в заяві на офіційному сайті Маріупольського державного університету.

МЕСЕДЖ 2. Приазовський державний технічний університет відновлює свою роботу в Маріуполі

У проросійському телеграм-каналі “Мариуполь НАШ” 20 червня 2022 року (https://t.me/mariupol_dpr/4182) з’явилася інформація про те, що “Приазовський державний технічний університет пройшов офіційну реєстрацію та починає формувати контингент студентів для здобуття вищої освіти”. У якості контактів в оголошенні вказані номери “Феніксу” (мобільний оператор так званої днр, який працює лише на території квазі-республіки) й електронна скринька на яндекс.ру.

На офіційному сайті ПДТУ повідомляється про те, що виш працює виключно в умовах українського законодавства на території, підконтрольній Україні. Приазовський технічний державний університет тимчасово перенесено до Дніпра, адміністрація вишу не має жодного стосунку до нібито відновлення роботи в Маріуполі, а результати навчання в такому університеті та псевдодокументи, які обіцяють студентам після його закінчення, не визнаються жодною державою світу.

МЕСЕДЖ 3.  Коледж Приазовського технічного університету в Маріуполі відновлює роботу

Окупанти в оголошеннях про відновлення роботи освітніх закладів нахабно брешуть і цинічно використовують світлини вцілілих будівель задля приховування власних злочинів.
Так, фаховий коледж ПДТУ (у минулому — індустріальний технікум) зруйнований внаслідок рашистських обстрілів. У будівлі коледжу за адресою: вулиця Георгіївська, 69 немає жодного вцілілого кабінету. Сьогодні Маріупольський професійний коледж ПДТУ, як і сам університет, продовжує свою роботу в Дніпрі.

Про це повідомив Олександр Федишин, в.о. директора Маріупольського фахового коледжу

Він закликав мешканців міста не піддаватися на провокації та не довіряти самопроголошеним представникам маріупольської влади.

Таким чином, російські окупанти на території Маріуполя намагаються створити видимість відновлення роботи вищих навчальних закладів і закладів фахової передвищої освіти. Але  за фактом такі новини свідчать про колаборацію місцевих мешканців із окупантами та бажання стрімко просунутися кар’єрними сходами нечесним шляхом. Вступна кампанія, що починається з брехні, “допоможе” лише отримати псевдодиплом квазі-республіки, який не має жодного статусу, тому довіряти таким оголошенням у проросійських джерелах не варто.

Матеріал підготовлено партнерами Мережі – ресурсом ЕКПЕРТ-КР (Кривий РІг)

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja