Фейк МЗС Росії про “безбожне” тату Зеленського – Без Брехні
Пропаганда-СТОП

Фейк МЗС Росії про “безбожне” тату Зеленського

Виробництво фейків державними установами у Росії завжди виходить жалюгідним. То в ООН про бойових комарів позоряться, то шойгу стопʼятсот літаків за тиждень збиває. Цього ж разу ціле міністерство закордонних справ РФ запустило примітивний фотофейк про Зеленського.

Таку важку артилерію, як офіційний акаунт МЗС, довелося задіювати, тому що попередні спроби розкачати цю тему не принесли результатів.

 

Ще 13 січня через сумновідомий «український» сайт Мрія, який насправді ведуть колаборанти, було закинуто фото з премʼєром Британії, якого обіймає для фото український поранений боєць з татуюванням “Бога нет” на руці.
Річ у тім, що під час візиту до Києва 4 січня, Сунак з Зеленським провідували поранених бійців ЗСУ в госпіталі. Зеленський вручав нагороди, дякував за службу, британський премʼєр також висловлював слова підтримки та фотографувався з охочими.
 
Після вручення нагороди бійцю з ампутованою ногою президент та премʼєр підписали йому прапор та зробили кілька спільних фото. На руках бійця є різноманітні тату, на правій, між іншими, напис на пальцях «Бога нет». Фото саме цієї руки використали пропагандисти.
В першій версії дорікали Сунаку за невибірковість у спілкуванні «з безбожниками». Сайт Мрія постарався і поширив цей текст кількома іноземними мовами, далі до перекладів долучилися інші пропагандистські ресурси, а для арабського світу перекладала вже сама рашатудей.
Цю версію, з критикою Сунака, рознесли також Соловйов та тому подібні пропагандисти, додаючи епітетів та маніпуляцій про гонителів упц мп.
До речі, цікава деталь: оригіналу цього фото саме з цього ракурсу немає ніде, окрім пропагандистських сайтів. Цю інформаційну операцію провели 13-14 січня і вона пройшла непоміченою.
 
Але 16 січня в твіттері МЗС вирішують підняти цю тему знову. Там поширили кілька спільних фото президента Зеленського з премʼєром Британії Сунаком та пораненим воїном.
В описі росіяни пишуть про безбожний неонацистський режим та західних спонсорів, у яких нема нічого святого. Прямо в тексті не стверджують, що на фото рука з тату належить Зеленському, але на фотоколажі виділені червоними колами та обʼєднані червоною лінією саме рука Зеленського, коли він обіймає премʼєра Британії, та рука бійця з на інших фото. Таким чином складається враження, що мова йде про одну руку. Натякнули і МІЛЬЙОН переглядів та 700 тис репостів забезпечено. Пост не прибрали навіть після висновку спільноти, що це фейк.
Фейк цей легко спростовується: на другому та третьому фото, де й видно тату – рука бійця ЗСУ, бо Зеленського поруч нема – він саме фотографує. До того ж рукав у Зеленського від куртки, а на фото з тату – від зеленої сорочки. Куртку на жодному фото Зеленський не знімав.
 
Щодо самого закиду про «безбожників», то варто нагадати, що буквально 7 січня, в той час, коли Путін вдавано побожно на камеру ставив свічки в церкві, росіяни обстрілювали ракетами та безпілотниками Дніпропетровщину та Херсонщину.
То ж, хто б говорив про Бога, тільки не міністерства закордонних справ країни-терориста.
Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja