Фейк про масове дезертирство ЗСУ та наказ Сирського боротися з цим – Без Брехні
Пропаганда-СТОП

Фейк про масове дезертирство ЗСУ та наказ Сирського боротися з цим

Ріа Новости зі своєю фірмовою плашкою (прикметно, що без неї фото не знаходиться) виставили нібито наказ головнокомандувача ЗСУ Сирського про невідомо що. Так, саме невідомо про що, тому що конкретики там немає і це чи найголовніша ознака фейку. Є там і класичні орфографічні.

 

Та важливо інше – по чому бʼють пропагандисти. Цією фоточкою Ріа Новості намагаються вкинути наратив про те, що Збройні сили України біжать з фронту. Власне пост так і називається. І тут не так важливо, яких помилок в тексті припустилися фейкороби, а саме нівелювати цей наратив.
 
Чи є в нас випадки самовільного залишення частини? Є, це не новина і цього ніхто не приховує. Достатньо зайти в реєстр судових рішень, щоб переконатися. Тобто тут сенсації у Ріа Новості не вийшло. Чи додало мотивації військовим виключення можливої демобілізації з проголосованого минулого тижня закону — навряд чи. І тепер, нібито не дочекавшись демобілізації, військові масово підуть в сзч. Саме це і просувають пропагандисти Ріа Новості. А фотографія наказу це буде чи Тік-ток відео з розлюченим патріотом – це вже технічна сторона медалі.
 
Та пройдімося по самому змісту наказу: чи справді Сирський вимагає перехопити всіх, хто відмовився воювати та пробує втекти? Ні, немає в наказі загородзагонів чи розстрілів дезертирів (були й такі фейкові рапорти на нашій памʼяті). Замість цього – затвердження якоїсь Системи роботи посадових осіб ЗСУ, ВСП спільно з правоохоронцями щодо протидії правопорушенням. До речі Систему цю якраз і не показали, а саме вона могла б містити якісь жорсткі вимоги.
 
Неправдоподібно виглядає і початок Наказу: в усіх наказах спочатку вказуються законодавчі норми, на підставі чи на виконання яких щось наказує Головнокомандувач.
Тут же в першому абзаці якісь загальні фрази про “нові виклики протидії злочинності” та “вирішення проблемного питання”. На таких “підставах” Системи роботи з протидії правопорушенням не затверджують.
 
Далі в тексті красуються і помилки. Ми вперше бачимо такий переказ назв статей Кримінального кодексу: 402 “Непокора”, 403 “Невиконання наказу” тощо. Зазвичай пишуть “ст.ст.”. В тексті в трьох місцях фігурує однакова помилка: слово “вчинення” пишеться разом з наступним словом. Наприклад “вчиненнюкримінальних”, “вчиненнята”. Не помітити це під час погодження та підписання наказу – неможливо. Це не якийсь відступи після коми, які там теж пропущені, до речі.
 
Та повторимося, головне не це, а деморалізаційна “зрада”, яку намагаються вкинути публікацією цієї картинки. Ще починаючи з 2014 року російська пропаганда системно та послідовно використовує цей старий спосіб підриву бойового духу українців. Наприклад, нашим полоненим постійно розповідають, що пів України вже захоплено, а інша ось-ось впаде, на ростелеграм-каналах постійно поширюють інструкції, як українцям здаватися в полон тощо.
 
Можливо ще підігрів тему нещодавній виступ Зеленського перед студентами, де він розповів про випадок, коли внаслідок залишення позицій, загинули військові, що залишилися без прикриття. Це гірка правда, але не новина.
Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja