Фейк про наказ міністра МВС розганяти мітинги матерів газом та гумовими кулями – Без Брехні
Пропаганда-СТОП

Фейк про наказ міністра МВС розганяти мітинги матерів газом та гумовими кулями

Є така група колаборантів під назвою “представництво українського народу”. Ми про них докладно писали раніше тут. https://bit.ly/48iqLY0 Якщо коротко – група російських найманців, які не визнають державу Україна, якщо вона не хоче дружити з росією. Одним з “амбасадорів” там такий собі Шалієв Максим, відомий як фейкар Шейх Тамір. Він невпинно працює на ниві роспропаганди. Буквально в режимі нон стоп або тиражує, або сам продукує проросійські фейки та маніпуляції.

 

 Днями цей колаборант видав примітивний фотофейк про наказ Міністра внутрішніх справ Клименка, згідно з яким нібито всім поліцейським видають спецзасоби і дозволяють для “розгону демонстрацій” матерів загиблих воїнів застосовувати газ та гумові кулі. Обґрунтування: “у зв’язку з частими акціями протесту та і підвищеною активністю громадян”. Оформлено фейк був як фото роздруківки наказу, навіть з печаткою та справжнім підписом міністра. 

Фейковий наказ МВС про застосування гумових куль проти протестувальників/

Фейковий наказ МВС /скріншот повідомлення в Телеграм Шейх ТамірВ тексті немає тупих гуглтранслейтівських помилок, але сам зміст – нісенітниця. Річ у тім, що в наказі міністр “зобов’язує” озброїти всіх поліцейських засобами самозахисту на кшталт “гумових кийків” та “балонів сльозогінного газу”. 

По-перше, в переліку спеціальних засобів для поліцейських немає ніяких “балонів сльозогінного газу”, офіційна назва: “засоби, споряджені речовинами сльозогінної та дратівної дії”. Та ж історія і з “травматичною зброєю”.

По-друге, поліцейські й так споряджені спецзасобами й можуть їх використовувати у передбачених законом випадках. Але передбачених лише Законом, а не якимось наказом міністра. Є широковідома ст.45 Закону України Про Національну поліцію, в якій докладно регламентовано, які засоби і коли можна застосовувати. Підстави “проти протестувальників в разі прояву агресії”, як написано в “наказі”, там немає. 

По-третє, такого наказу звісно ж не існує. Хоча номер наказу та дата справжні. За  номером 32 від 16.01.2024 Наказ Міністерства внутрішніх справ має назву “Про розширення провадження виду господарської діяльності” і стосується надання дозволу на ремонт зброї ТОВ «АРСЕНАЛ АРМС». До речі, видавець наказу – заступник міністра Олексій СЕРГЄЄВ, тобто навіть тут фейк не зійшовся. 

Наказ МВС №32 від 16.01.2024
Наказ МВС №32 від 16.01.2024 /скріншот сайту МВС
Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja