Фейк про напад на російських туристів в Грузії – ЗМІ Росії видали за новий ролик, знятий п’ять років по тому – Без Брехні
Пропаганда-СТОП

Фейк про напад на російських туристів в Грузії – ЗМІ Росії видали за новий ролик, знятий п’ять років по тому

На дня в мережі було поширене відео, на якому видно, як на машину російських туристів в Грузії нападають розлючені молодики. Про це повідомило агентство ФАН, і ряд інших російських видань, пише грузинське пише RTVI .

Кілька людей оточили машину з петербурзькими номерами і не давали їй проїхати. Молодих людей обурила георгіївська стрічка, яку вони помітили в салоні. Водієві довелося віддати її нападникам. В кінці ролика один з учасників прив’язав стрічку до шнурка на черевиках і назвав «символом окупації».

Цей ролик і сюжет активно підхопили російські ЗМІ – тема протистояння в Грузії там наразі є актуальною. Проте, є велика вирогідність, що «потрібна» картинка була запущена навмисно бо є… фейком.

RTVI назвав публікацію відеоролика, який був «продубльований»  більш ніж 20 російськими ЗМІ – «інфошумом» і фейком.

Справа в тому, що ролик з інцидентом був знятий ще п’ять років тому – за посиланням на Yuotube чітко видно дату створення відео. Одним з перших на це звернув увагу видання Daily Storm. Відео показали в сюжеті телеканалу РЕН в серпні 2014 року. Незважаючи на це, деякі видання днями смакували подробиці нападу, нагадували про слова грузинських чиновників, які гарантували туристам з Росії безпеку після масових протестів в червні 2019 року, і припустили, що в наступний раз росіян можуть і побити.

Ряд ЗМІ пізніше опублікували роз’яснення МВС Грузії, яке відреагувало на зростання інтересу до відео, назвавши його застарілим. Чимало незаангажованих ЗМІ також поширили спростування.

Однак, псевдоновина зробила свою справу – відео стало вірусним і активно розповсюджується в мережі, формуючи необхідний «настрій!.

Раніше влада Росії назвали масові протести в Грузії антиросійськими і призупинили пряме авіасполучення між країнами, а також рекомендували туроператорам не відправляти в Грузію туристів.

 

За матеріалами FactCheck.KZ

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja